KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Konsultacje w sprawie łatwiejszego dojazdu do Krosna i Sanoka

Czy chcemy mieć szybsze połączenie Krosna z Rzeszowem? Ruszyły konsultacje społeczne na temat budowy łącznika kolejowego, który ma skrócić czas dojazdu do Krosna i Sanoka. Jeden z wariantów trasy Krosno-Rzeszów umożliwia też kolejowe połączenie Wojaszówki i kilku innych miejscowości na trasie.

REKLAMA


25 kwietnia odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie łącznicy. Obecnie trwają konsultacje przez Internet. W urzędach pojawiają się tablice informacyjne, dostępne są także ulotki na temat konsultacji, a na tablicach informacyjnych zostaną rozwieszone plakaty.

O pomyśle budowy łącznika, który pozwoli dotrzeć pociągom z Krosna do Rzeszowa bez pokonywania okrężnej trasy przez Jasło, mówi się od dawna.

Temat szeroko przybliżaliśmy też na naszym portalu: Krosno: reaktywacja kolei. W godzinę dojedziemy do Rzeszowa?
 
W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o pracach koncepcyjnych: Łącznica skróci dojazd do Rzeszowa. Trwają prace koncepcyjne.

Teraz ruszyły konsultacje społeczne. Na wyrażenie opinii lub zgłoszenie uwag mamy 10 dni! Konsultacje prowadzone są na kilka sposobów. Najprościej jest wypełnić ankietę internetową na stronie poświęconej konsultacjom: www.krosno-rzeszow.pl/ankieta

Można też wziąć udział w konsultacjach na spotkaniu w poniedziałek (25 kwietnia), o godz. 17.00 w auli PWSZ w Krośnie (ul. Kazimierza Wielkiego 4). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Uwagi można także nadsyłać listownie na adres: CZT, ul. Żurawia 43/303, 00-680 Warszawa.

Uruchomiono stronę internetową www.krosno-rzeszow.pl, na której można zapoznać się z projektem, przygotowanymi wariantami i innymi aktualnymi informacjami na temat połączenia linii kolejowych 106 i 108, co ma w założeniu jak najbardziej skrócić dojazd na trasie Rzeszów - Krosno.

Zastępca prezydenta Krosna, dr Tomasz Soliński przekonuje, że najlepszy będzie wariant z budową najdłuższego odcinka, bo właśnie ten najbardziej skraca czas dojazdu. To istotne z punktu widzenia konkurencji z transportem drogowym.

- Wykazywaliśmy to w naszych analizach. To wariant dodatkowo obsługujący dużą populację poza Krosnem. Będą to miejscowości: Przybówka, Wojaszówka, Wojkówka, Bajdy i Ustrobna. Będzie to równocześnie dogodne połączenie dla mieszkańców Jedlicza, którzy będą mieli zaledwie 5 minut dojazdu do przystanku Krosno Turaszówka - mówi dr Soliński zaznaczając, że przystanek w Turaszówce będzie modernizowany.

Uwagi można zgłaszać do 29 kwietnia. Konsultacje prowadzone są także w Jaśle, chociaż żaden z wariantów łącznicy nie dotyczy tego miasta.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • Stenli

  Tylko alternatyw amoże droga ,ale liczy się czas podróży .To bedzie slużyc dekady .Jeżeli już cos robic ,to dobrze, anie na skróty i prowizorki.Każdy dzien dojazdów do Rzeszowa to ogromne korzysci.Na pewno rachunek efektów w skali 15-20 lat sie zwróci. Idzcie tą drogą Pozdrawiam

  Zgłoś nadużycie Stenli piątek, 22, kwiecień 2016 19:18 Link do komentarza
 • koran

  SKO uchyla Decyzje Budowy Spalarni Odpadow w Krosnie !!!!

  https://www.facebook.com/stowarzyszenie.smot/  ..,..,,

  Zgłoś nadużycie koran środa, 20, kwiecień 2016 17:29 Link do komentarza
 • SAS

  Połączenie Krosna, Sanoka, Zagórza i dalej Bieszczad z Rzeszowem najlepiej sprawdzi się w wariancie 3. To może być najszybsze i najbezpieczniejsze połączenie dla mieszkańców tych terenów jak i dla turystów (Bieszczady, Beskid Niski) oraz kuracjuszy (Iwonicz, Rymanów, Polańczyk - po uwzględnieniu zintegrowanych połączeń pociąg-autobus).

  Zgłoś nadużycie SAS środa, 20, kwiecień 2016 12:56 Link do komentarza
 • leszek

  Dla Krosna szybki pociąg do Rzeszowa to byłaby doskonała sprawa. Natomiast mieszanie do tego Sanoka jest bez sensu. Godzinny dojazd z Sanoka do Krosna i dalej 50 minut jazdy do Rzeszowa mija się z celem.

  Zgłoś nadużycie leszek wtorek, 19, kwiecień 2016 22:46 Link do komentarza
 • normy124

  Oby się udało !
  Krosno-Turaszówka-Przybówka-Rzeszów
  Czas dojazdu do Rzeszowa 50 minut i pociągi pojada co 1 godzinę, brawo może się wreszcie uda.
  Jazda przez Jasło to paranoja !!!
  Krosno i Sanok , czas dojazdu do Rzeszowa 3-4 godziny a to już jest skandal w dzisiejszych czasach.
  Ludzie muszą dojechać do pracy i mają dość tych skaczących busów.

  Zgłoś nadużycie normy124 wtorek, 19, kwiecień 2016 08:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?