KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Komunikacja MKS w majowy weekend

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej czekają na pasażerów podczas długiego, majowego weekendu.

REKLAMA


2 maja 2016 r. (poniedziałek) autobusy będą kursowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, natomiast w dniach 1 i 3 maja 2016 r. (niedziela, wtorek) jak w dni świąteczne.

W dniu 1 maja 2016 r. (niedziela) zostanie wykonany kurs linii 11 z Jedlicza do Krosna o godz. 17:09.

Wraca nocna linia N1
W ubiegłym roku po raz pierwszy uruchomiono, eksperymentalnie, nocną linię autobusu MKS w Krośnie. Był to skutek społecznej akcji oraz wniosków kierowanych do spółki i samorządu. Rozwiązanie sprawdziło się. Nocne autobusy mają kursować w sezonie letnim. Nocna linia N1 powraca do rozkładu 29 kwietnia. Będzie można z niej korzystać podczas pikniku balonowego. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Nocny autobus powraca. Będzie dostępny już w trakcie pikniku balonowego.

Balony nad Krosnem: bezpłatna komunikacja co kwadrans
Balonowe Mistrzostwa Polski, koncerty gwiazd, pokazy lotnicze, wesołe miasteczko i inne przygotowane na majowy weekend atrakcje gromadzą na krośnieńskim lotnisku wielotysięczną publiczność. Wraz z nią, w okolicach lotniska pojawiają się tysiące samochodów i problemy z ich zaparkowaniem. Odpowiedzią na brak miejsc parkingowych są dwie "balonowe linie" autobusowe, kursujące na miejsce imprezy.

Bezpłatne autobusy kursować będą w dniach 30.04 - 03.05.2016 r. co piętnaście minut, na trasie od starostwa powiatowego do domu pomocy społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Przystanki "balonowych linii” zostały zlokalizowane w sąsiedztwie dużych parkingów i na dużych osiedlach. Jedna z dwóch linii przejeżdżać będzie przez miasto, druga, bezpośrednio na lotnisko: ul. Bieszczadzką i Podkarpacką, czyli krośnieńską "obwodnicą". Pierwsze autobusy odjadą ok. godz. 16.30 a ostatni kurs z lotniska planowany jest na godzinę 23.15.

Linia autobusowe:

- autobus balonowy 1: (bezpośrednia): Starostwo Powiatowe I - Starostwo Powiatowe (naprzeciwko "Lasów Państwowych") - Podkarpacka Cmentarz - Podkarpacka Guzikówka - Składowa - Żwirki i Wigury i z powrotem.

- autobus balonowy 2: Starostwo Powiatowe I - Boh. Westerplatte PKP - Boh. Westerplatte - Powst. Śląskich - Powst. Warszawskich - Rondo - Staszica - Legionów - Legionów Stadion - Krakowska Cmentarz - Dworzec - Lniarska - Łukasiewicza DN - Łukasiewicza - Składowa - Żwirki i Wigury - Składowa - Podkarpacka Centrum - Podkarpacka Guzikówka - Podkarpacka Cmentarz - Starostwo Powiatowe I.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?