KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będą "światła" przy Full Markecie

Będą "światła" przy Full Markecie Fot. Piotr Dymiński

W budżecie miasta na 2016 rok zaplanowano budowę sygnalizacji świetlnej dla pieszych przy Full Markecie. Okazuje się, że aktualnie prace nad realizacją tego zadania zostały wstrzymane.

REKLAMA


Czy w sąsiedztwie dworców PKP i PKS powinna powstać sygnalizacja świetlna dla pieszych? Są takie plany, chociaż ich realizacja została tymczasowo wstrzymana.

- Realizacja tego zadania będzie możliwa po wykonaniu rozdziału kanalizacji oraz opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenu przy dworcu w ramach zadania pn. "Przebudowa terenów wokół dworca PKS i PKP w Krośnie" - informuje Joanna Sowa, rzecznik urzędu miasta.

Celem budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych jest skumulowanie pieszych i umożliwienie im bezpiecznego przejścia przez drogę. Sygnalizacja będzie działać w trybie wzbudzania przez pieszych, czyli sygnał zielony dla kierowców będzie się świecił do momentu wciśnięcia przez pieszych przycisku. Podobnie działają np. światła dla pieszych na ul. Podwale (przy schodach w kierunku ul. Zjazdowej).

- Zasadność budowy na przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej zgłaszana była kilkakrotnie przez Policję oraz użytkowników ruchu - informuje Joanna Sowa.

Piesi skarżą się, że kierowcy nie umożliwiają bezpiecznego przejścia przez drogę i dochodzi do potrąceń. Natomiast kierowcy narzekają na dużą ilość osób przechodzących i wbiegających na przejście dla pieszych. W rejonie tego przejścia występuje również wzmożony ruch pieszych, co powoduje szczególnie duże zagrożenia.

Pomysł na umieszczenie świateł pojawił się także na platformie "Dobre pomysły". Urzędnicy śledzą zainteresowanie tym tematem.

pd

 • autor: pd

11 komentarzy

 • Chmurka

  Kładka nad droga i po problemie.

  Zgłoś nadużycie Chmurka poniedziałek, 09, maj 2016 14:36 Link do komentarza
 • cynik

  Podziemne przejście wiąże się z dużymi kosztami wykonania. Natomiast sygnalizacja świetlna jest tańsza, rozwiąże problem i pozwoli pieszym bezpiecznie przejść przez jezdnię.
  Mam nadzieję, że ludzie nie będą omijać światła i przechodzić na skróty.(-:

  Zgłoś nadużycie cynik niedziela, 08, maj 2016 15:31 Link do komentarza
 • Sylwijka

  Moim zdaniem głupi pomysł. Stworzą się tylko korki bo światło dla pieszych będzie się świeciło cały czas, na Podwalu to działa bo pieszych tam jak na lekarstwo. Powinno być przejście podziemne. Zresztą w tym miejscu może powstać 15 świateł i 15 przejść a ludzie i tak będą przechodzić w miejscu niedozwolonym. Często byłam świadkiem jak babcie lub mamy z wózkami lawirują na drodze między autami bo autobus po drugiej stronie właśnie zajechał!!! Tam tylko podziemne przejście.

  Zgłoś nadużycie Sylwijka niedziela, 08, maj 2016 13:37 Link do komentarza
 • 7628

  ŚWIATŁA = korek po Krakowską i po ZETKĘ

  Zgłoś nadużycie 7628 niedziela, 08, maj 2016 12:20 Link do komentarza
 • Fretka

  Mieszkańcy problemu szukają... Prawie codziennie tam przechodzę i zawsze ktoś mnie przepuści. Gorzej jest w Miejscu Piastowym przy Sanktuarium, gdzie kierowcy jakby mogli, to przejechaliby pieszego.

  Zgłoś nadużycie Fretka niedziela, 08, maj 2016 10:19 Link do komentarza
 • alt+j

  Takie światła to będzie udogodnienie dla kierowców - zdarza się, że nie ma jak przejechać, bo piesi ciągle idą, a idą, bo auta stoją, a auta stoją, bo piesi idą :D

  Zgłoś nadużycie alt+j sobota, 07, maj 2016 23:02 Link do komentarza
 • bronek

  w wielu miastach w takich miejscach jest przejście podźiemnie więc w krośnie też tak to można rozwiązać

  Zgłoś nadużycie bronek sobota, 07, maj 2016 21:49 Link do komentarza
 • anonimowo

  Ruch jest tam tak wzmożony, że piesi nie nadążą z wciskaniem przycisku ;) Lepszą opcją byłoby zrobienie świateł czasowych, dających około 30 sekund na przejście dla pieszych i zatrzymujących ruch dla samochodów. W innym wypadku światła te będą włączona cały czas...

  Zgłoś nadużycie anonimowo sobota, 07, maj 2016 17:35 Link do komentarza
 • ktoś

  Debile jakieś poronione mają pomysły...tak jak zwężenie drogi koło Leroy....krew mnie zalewa jak tam przejeżdżam...

  Zgłoś nadużycie ktoś sobota, 07, maj 2016 14:14 Link do komentarza
 • anonim

  Drogę tam zróbcie bo koła można pogubić!!!...

  Zgłoś nadużycie anonim sobota, 07, maj 2016 14:07 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?