KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uczelnia z Krosna wysoko w rankingu "Wiadomości Turystycznych"

Krośnieńska uczelnia zajęła wysokie miejsce w rankingu uczelni kształcących na potrzeby rynku turystycznego. W czołówce najlepszych kierunków turystycznych PWSZ znalazł się po raz czwarty.

REKLAMA


Kolejny raz redakcja renomowanego czasopisma "Wiadomości Turystyczne" przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Jego celem, było wyłonienie najlepszych uczelni przygotowujących do pracy w turystyce.

Czwarty raz z rzędu kierunek turystyka i rekreacja, prowadzony od 16 lat w Państwowej Wyższej szkole Zawodowej w Krośnie, znalazł się wśród najlepszych uczelni w kraju kształcących kadry dla potrzeb turystyki.

Uczelnia z Krosna zajęła wysokie, 8 miejsce wśród wszystkich polskich uczelni kształcących na profilu praktycznym, tym samym najwyższe miejsce w Polsce wśród wszystkich PWSZ-ów i drugie miejsce w Polsce wśród uczelni publicznych.

Proponowane w ramach kierunku specjalności w Krośnie to: Obsługa ruchu turystycznego, Turystyka aktywna z agroturystyką, Turystyka uzdrowiskowa, Wellness i SPA.

Krosno i jego okolice, stanowią turystyczne przedpole dla atrakcyjnych turystycznie obszarów Beskidu Niskiego i Bieszczadów, w tym dwóch parków narodowych (magurskiego i bieszczadzkiego). W południowej części województwa podkarpackiego, w której leży Krosno, znajduje się większość atrakcji turystycznych regionu. Taki stan sprzyja systematycznemu rozwojowi bazy turystycznej oraz stwarza coraz lepsze możliwości zatrudnienia (w tym także samozatrudnienia) w sektorze usług turystycznych.

Więcej o rankingu dowiesz się w materiale serwisu wiadomosciturystyczne.pl: AWF ponownie w czołówce- ranking szkół wyższych.

pd

 

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?