KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na Juwenaliach studenci zaprezentują autorski bolid

Na Juwenaliach studenci zaprezentują autorski bolid Fot. Shell Eco-marathon Rotor PWSZ Krosno

Podczas XVII Krośnieńskich Juwenaliów (21 maja) zaprezentowany zostanie bolid wykonany przez studenckie koło naukowe "Rotor" działającego w Zakładzie Mechaniki i Budowy Maszyn PWSZ. Maszyna weźmie udział w zawodach Shell Eco-marathon 2016.

REKLAMA


Studenci z zespołu "Rotor", działającego przy PWSZ w Krośnie, będą reprezentować swoje możliwości na międzynarodowym wydarzeniu Shell Eco-marathon w Wielkiej Brytanii (w dniach 30 czerwca - 3 lipca). Ich zadaniem będzie przejechanie jak najdłuższej trasy na ekwiwalencie 1 litra paliwa.

- Shell Eco-marathon to dla nas - studentów i przyszłych konstruktorów niezwykle ciekawa przygoda. Dzięki niej mamy możliwość doskonalenia swoich umiejętności konstruktorskich, kreatywnego myślenia, podnoszenia poziomu naszej wiedzy związanej z budową pojazdów samochodowych, a także tematyką eco-drivingu. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w imprezie Shell Eco-marathon 2016, ponieważ chcemy konkurować z europejskimi zespołami na międzynarodowym poziomie - mówią przedstawiciele "Rotoru".

Zobacz także: Jak daleko da się dojechać na litrze paliwa? Sprawdzą to studenci z Krosna.

Shell Eco-marathon to wydarzenie, które ma na celu zainspirować młodych ludzi do wiązania przyszłości z nauką i inżynierią. W tym roku zawody odbędą się w połączeniu z czterodniowym festiwalem Make the Future. To okazja do poznania nowych pomysłów i rozwiązań dla wyzwań energetycznych współczesnego świata. Ponad 200 ultra-energooszczędnych pojazdów tego lata będzie mknąć dookoła Olimpijskiego Parku im. Królowej Elżbiety w Londynie. To pierwsza edycja tego wydarzenia w stolicy Wielkiej Brytanii.

Polskę będzie reprezentować 8 zespołów, w tym "Rotor" z Krosna.

Pracę "Rotoru" Krosno możecie śledzić: FaceBook'u oraz YouTube, gdzie umieszczane są filmy z jazd próbnych:

Bolid zostanie zaprezentowany podczas krośnieńskich Juwenaliów na krośnieńskim Rynku.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?