KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Tak nie powinno się organizować debat"

"Tak nie powinno się organizować debat" opinie.ngo.pl

Portal Organizacji Pozarządowych opublikował opinię Stowarzyszenia Idea Carpathia na temat zorganizowanej w Krośnie debaty o aktywności obywatelskiej. Stowarzyszenie wskazało, że termin debaty wykluczał udział obywateli aktywnych społecznie, a zarazem aktywnych zawodowo.

REKLAMA


O samej debacie informowaliśmy w KrosnoCity.pl: W krośnieńskiej bibliotece o aktywności obywatelskiej.

Portal Organizacji Pozarządowych opublikował opinię Stowarzyszenia Idea Carpathia w tej sprawie: opinie.ngo.pl

"Debatę zorganizowano o godzinie 12, w dzień roboczy (środa, 18 maja). To termin niedostępny dla większości osób aktywnych zawodowo. Udostępnione przez organizatorów fotografie pokazują, że uczestnikami w dużej mierze byli urzędnicy, samorządowcy, pracownicy administracji czy biur poselskich, którzy w swoich godzinach pracy debatowali nad tym, co motywuje mieszkańców do angażowania się w sprawy społeczności lokalnej oraz jak można ułatwić zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnej" - czytamy w tekście zamieszczonym na stronie ngo.pl pod tytułem "Tak nie powinno się organizować debat".

"Obawiamy się, że wnioski ze spotkań organizowanych w taki sposób, jak debata z 18 maja w Krośnie, nie będą odzwierciedlały faktycznych potrzeb i oczekiwań obywateli aktywnych zawodowo i społecznie. Z pewnością debata nie miała formy szerokiej dyskusji" - podsumowano opinię przesłaną do portalu ngo.pl.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?