KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Drogowcy malują kolejne rondo, tym razem w dzielnicy Suchodół

Drogowcy malują kolejne rondo, tym razem w dzielnicy Suchodół Fot. Marcin Mikosz

Od piątku (8 lipca) na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej będzie obowiązywał ruch okrężny. Elementy prefabrykowane, znaki oraz malowanie oznaczenia poziomego wykonano już dziś.  

REKLAMA


Jak informuje urząd miasta, zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu była podyktowana potrzebą uspokojenia ruchu drogowego w tym rejonie.

Skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej przebiega po łuku i dość często dochodziło tam do "wyrzucania" pojazdów poza pas drogowy, szczególnie w przypadkach, kiedy kierowcy rozwijali nadmierne prędkości.

Wniesione przejście dla pieszych, które zabezpieczało przed tego typu przypadkami, zostało rozebrane z uwagi na przebudowę ulicy Słonecznej.

Od czwartku (7 lipca) na skrzyżowaniu ulic Podwale i Paderewskiego obowiązuje ruch okrężny. Zobacz: Podwale i Paderewskiego będzie miało rondo oraz Nowe rondo w Krośnie. Kierowcy jeżdżą "na pamięć".

Z informacji, jakie udało nam się ustalić, rozważane jest usunięcie sygnalizacji świetlnej przy nowym rondzie na ul. Podwale. Na obecną chwilę obserwowane jest natężenie ruchu w tym miejscu po zmianie jego organizacji.

W planach jest również rondo na skrzyżowaniu ulic: Czajkowskiego, Tkackiej i Podwale. Rozważana jest jego koncepcja i zasadność. Trwają również prace nad dokumentacją ronda na skrzyżowaniu ulic Witosa, Lelewela i Traugutta.

umk/red.

  • autor: umk/red.

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?