KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzieci z Krosna wyjechały na Wakacjach z Muszkieterami

"Wakacje z Muszkieterami": ponad 30 dzieci z województwa podkarpackiego skorzystało z wakacyjnego wyjazdu organizowanego przez Fundację Muszkieterów. Warunkiem była wzorowa postawa społeczna i dobre wyniki w nauce. Współpracę z "Muszkieterami" podjął Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Ambasadorką akcji jest Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej.

REKLAMA


Początek wakacji to dla wielu dzieci czas letnich wyjazdów. Nie wszystkie rodziny są jednak w stanie sfinansować wypoczynek swoich pociech. Według danych GUS ponad 50% dzieci w Polsce nie wyjeżdża w tym czasie poza miejsce zamieszkania. A to przecież świetny sposób na zregenerowanie sił przed kolejnymi szkolnymi wyzwaniami.

Przedsiębiorcy z Intermarché i Bricomarché tworzący Fundację Muszkieterów postanowili zmierzyć się z tym problemem. W ramach akcji "Wakacje z Muszkieterami" niemal 1000 dzieci z całej Polski skorzysta z 10-dniowego wypoczynku w górach lub nad morzem. Większość z nich pierwszy raz w życiu weźmie udział w koloniach. Wśród uczestników akcji są dzieci z Krosna, które 6 lipca wyjechały na wakacje nad morze, do Jastrzębiej Góry.

Wyjazd jest nagrodą za wykazywanie na co dzień postawy godnej "Małego Muszkietera" oraz dobre wyniki w nauce. Akcja kierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat z rodzin niezamożnych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Współpracę w ramach akcji "Wakacje z Muszkieterami" podjął Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.

Na uczestników wypoczynku organizowanego przez Muszkieterów czeka mnóstwo ciekawych atrakcji, m.in. plażowanie, ogniska integracyjne, kino, wycieczka do Trójmiasta, wizyta w Oceanarium i na krytym basenie. Dzieci wezmą udział w kreatywnych zajęciach rozwijających ich umiejętności, tj. orienteering (trening z mapą i kompasem), rękodzielnictwo, storyboarding (tworzenie komiksów), warsztaty kulinarne, sportowe rozgrywki czy ABC podróżnika.

- Inicjatywa "Wakacje z Muszkieterami" powstała z myślą o dzieciach, które nie będą mogły w tym roku wyjechać na wakacje. Chcemy, aby odpoczęły po roku pełnym ciężkiej pracy w szkole oraz nabrały jeszcze większej pewności siebie - powiedział Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Na potrzeby akcji opracowano program rozwijający w dzieciach cechy pozwalające osiągnąć życiowe cele, a jego motto brzmi: "To charakter, a nie kapelusz z piórem czyni z Ciebie Muszkietera!". Przypomina ono podopiecznym fundacji, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. Uczestnicy kolonii wezmą udział w zajęciach utrwalających 8 uniwersalnych wartości uosabianych przez "Małego Muszkietera": odwagę, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość.

- Możliwość wyjazdu na kolonie i odpoczynku od szkolnych trudów to nagroda, która należy się każdemu dziecku. Niestety, nie wszyscy uczniowie mogą sobie na to pozwolić. Cieszę się, że uczestniczę w akcji, która stara się rozwiązać ten problem. Wiem jak to jest, kiedy Twoi koledzy i koleżanki wyjeżdżają na kolonie, a Ty musisz zostać w domu. Tym razem będzie inaczej - Mali Muszkieterowie wyjadą na kolonie, a ja jadę z nimi! - mówi Sylwia Gruchała, wielokrotna medalistka olimpijska w szermierce, ambasadorka akcji "Wakacje z Muszkieterami".

Łącznie "Muszkieterowie" organizują cztery turnusy: dwa nad morzem (w Jastrzębiej Górze) i dwa w górach (w Murzasichle) dla niemal 1000 dzieci z całej Polski.

Patronat nad akcją objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej. Patronat medialny nad akcją sprawują Wirtualna Polska, Nasze Miasto oraz Parenting.pl.

bd/idpr/red.

  • autor: bd/idpr/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?