KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Budowa rodzinnego domu dla osób z niepełnosprawnością

Budowa rodzinnego domu dla osób z niepełnosprawnością Fot. archiwum PSOUU Koło w Krośnie

Dla rodziców dziecka z niepełnosprawnością intelektualną zabezpieczenie jego przyszłości jest jednym z najtrudniejszych problemów. Jedną z trosk rodziców jest nieustająca myśl: "Co stanie się dzieckiem, gdy mnie zabraknie?" Dlatego krośnieńskie koło stowarzyszenia działającego na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną rozpoczęło budowę Domu Rodzinnego w Potoku.

REKLAMA


Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Krośnie od blisko 35 lat sukcesywnie tworzy system wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia, aż do godnej śmierci. Koło prowadzi 5 placówek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, 2 zakłady aktywności zawodowej oraz w miarę pozyskiwania środków finansowych realizuje różnorodne projekty i programy.

Aktualnie największym wyzwaniem dla koła jest zabezpieczenie przyszłości osób z niepełnosprawnością intelektualną związane z zapewnieniem im godnego życia po śmierci rodziców.

Dla osób doświadczających rodzicielstwa dziecka z niepełnosprawnością intelektualną zabezpieczenie jego przyszłości jest jednym z najtrudniejszych problemów. Podstawową troską rodziców, oprócz walki o zdrowie jest nieustająca myśl: "Co stanie się z moim dzieckiem, gdy mnie zabraknie? Jak ono sobie poradzi w życiu? Czy nikt nie zrobi mu krzywdy?" Dlatego PSOUU Koło w Krośnie rozpoczęło realizację nowego, dużego przedsięwzięcia, jakim jest budowa Domu Rodzinnego w Potoku.

Budowa Domu to wyraz determinacji i troski rodziców o godne życie i los ich niepełnosprawnych dzieci. To efekt kilkuletnich bezowocnych poszukiwań lokalu, który można byłoby przeznaczyć na mieszkania oraz blisko trzyletnich starań związanych z przygotowaniem projektu i pozyskaniem środków finansowych na realizację zadania.

To przedsięwzięcie wymaga ogromnego wkładu własnego, dlatego też zarejestrowano zbiórkę publiczną i rozpoczęło zbieranie funduszy na ten cel.

Każdy może pomóc
- Tylko dzięki Państwa pomocy mamy szansę odnieść sukces. Każda złotówka to kolejna cegiełka pod budowę domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - apelują rodzice dzieci.

Konto na które można wpłacać dobrowolne ofiary:

96 1240 2311 1111 0010 5789 6930
z dopiskiem "Budowa domu rodzinnego w Potoku"

pd
Fot. archiwum PSOUU Koło w Krośnie

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?