KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Znalazł się nabywca huty? Formalności zostaną dopełnione do końca sierpnia

Znalazł się nabywca huty? Formalności zostaną dopełnione do końca sierpnia Fot. Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" S.A.

Syndyk wybrał kandydata na nabywcę huty. Nabywcą ma zostać spółka KROSNO GLASS. Huta w Krośnie ma działać jako spółka portfelowa funduszu Coast 2 Coast. 28 lipca sąd gospodarczy zaakceptował ofertę. Formalności i wpłata pieniędzy ma nastąpić w najbliższym miesiącu.

REKLAMA


Krośnieńskie Huty Szkła znajdują się w stanie upadłości od 2009 roku. Pomimo tego zakład cały czas produkuje, a wyroby są eksportowane do wielu państw świata.

28 lipca zatwierdzono kandydata na nabywcę huty. Inwestor zapowiada dopełnienie formalności i wpłatę 121 mln złotych w ostatnim tygodniu sierpnia. Na te czynności ma miesiąc.

Adam Pietruszkiewicz, prezes spółki KROSNO GLASS, która jest niemal pewnym nabywcą huty w Krośnie, pomimo formalnego stanu upadłości ocenia dobrze firmę i mówi o planach na przyszłość.


Po prawej Adam Pietruszkiewicz

- Spółka według naszej oceny jest bardzo mocna i zdrowa, będziemy chcieli kontynuować sukcesy. Nie widzimy potrzeby większych zmian - stwierdza Adam Pietruszkiewicz. - Naszym celem jest, żeby spółki portfelowe rosły w wartości. Żeby to osiągnąć muszą być rentowne - podkreśla.

Według zapowiedzi inwestora załoga może być spokojna. - Załoga jest częścią organizacji. nie wyobrażamy sobie prowadzenia spółki bez załogi. Załoga jest atutem tej spółki - dodaje Pietruszkiewicz. Pieniądze zostaną wpłacone w ostatnim tygodniu sierpnia.

Nowy inwestor pozostaje przy marce Krosno. - Sama nazwa podmiotu pozostanie prawdopodobnie jako KROSNO GLASS Spółka z.o.o.

Adam Pietruszkiewicz wyjaśnia: - Nie kupujemy całej spółki KHS. Kupujemy zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Sama spółka nie jest częścią transakcji.

Nowy inwestor przejmuje jednak markę "Krosno", ktora nadal będzie firmowała produkty huty. - Nazwa spółki na fakturze jest mniej istotna jak sama marka "Krosno" - podkreśla Pietruszkiewicz.

Wojciech Jarząb, przewodniczący komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" pozytywnie ocenia decyzję.

- Myślę, że załoga się tego spodziewała. Myślę, że dobrze się stało. To będzie nowy okres w działalności huty, jak każda nowość niesie zagrożenia, ale ja myślę i mam nadzieję, że to będzie najlepszy okres dla huty. Poznałem trochę ten fundusz Coast 2 Coast. Ma bardzo ciekawy sposób na budowę firmy i funduszu. To duża szansa dla zakładu i pracowników. Sami pracownicy liczą na spokojną i dobrze płatną pracę - stwierdza Jarząb.

Także Marek Zajdel, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Krośnieńskich Hut Szkła także pozytywnie ocenia decyzje, które zapadły 28 lipca. - Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, kto inwestuje tak ogromne sumy pieniędzy, nie utrzymał tej spółki na ruchu, nie wdrożył nowocześniejszych technologii i nie prowadził jej z korzyścią dla załogi. Rozmawiałem już z prezesem Pietruszkiewiczem. Chcemy się spotkać i rozmawiać o tym co dla nas jest najważniejsze: prawa pracownicze i lepsze zarobki - podkreśla Marek Zajdel.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?