Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Platforma zmysłów" trafiła do szpitala

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Marcin Matelowski

Do szpitala w Krośnie trafił nowoczesny sprzęt umożliwiający komputerowe przesiewowe badania słuchu, wzroku, mowy u dzieci i młodzieży oraz osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. "Platforma zmysłów" została zakupiona dzięki dobrej współpracy z samorządami. Dotację w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu przekazała szpitalowi gmina Rymanów.

REKLAMA



"Platforma Zmysłów" to kolejna inwestycja zrealizowana dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Nowy echokardiograf został zakupiony dzięki wsparciu powiatu krośnieńskiego: Nowy echokardiograf na wyposażeniu szpitala w Krośnie.

"Platforma zmysłów " jest narzędziem przy pomocy którego wykrywane są zaburzenia wzroku, słuchu i mowy pacjentów Centrum Diagnostyki, Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Słuchu, Głosu i Mowy oraz Oddziału Otolaryngologii i Otolaryngologii Dziecięcej krośnieńskiego Szpitala.

- Sprzęt jest wyposażony w różnorodne testy przesiewowe, które umożliwiają wykrywanie szeregu dysfunkcji w zakresie słuchu, wzroku i mowy. Zaburzenia niewykryte we wczesnym okresie mogą zaburzać harmonijny rozwój dziecka - informuje Aneta Leśniak z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Platforma służy do diagnozy coraz częściej pojawiających się zaburzeń przetwarzania słuchu, które są coraz częściej spotykane u osób z dysleksją lub afazją. Urządzenie zbudowane jest w oparciu o zaawansowany, centralny system informatyczny oraz przenośny komputer wyposażony w dodatkowe akcesoria umożliwiające przeprowadzenie badania.

Aneta Leśniak zapowiada, że w najbliższych miesiącach krośnieński szpital wzbogaci się o kolejny sprzęt oraz aparaturę medyczną, która ma zostać zakupiona przy wsparciu partnerów społecznych.

al/pd

1 komentarz

  • ciekawa

    "Platforma służy do diagnozy coraz częściej pojawiających się zaburzeń PRZETWARZANIA SŁUCHU"
    takie zaburzenia powodują trudności w uczeniu się i skupieniu uwagi.
    Jak można uzyskać skierowanie na takie badanie, jeśli dziecko słyszy dobrze?

    Zgłoś nadużycie ciekawa piątek, 29, lipiec 2016 16:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj