KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Śladami Stanisława i Anny - Złoty Wiek Krosna

Stanisław Oświęcim nad ciałem Anny Oświęcimównej. Obraz Stanisława Bergmana. Stanisław Oświęcim nad ciałem Anny Oświęcimównej. Obraz Stanisława Bergmana. Fot. przewodnicypokrakowie.pl

Krosno, Preszów i Przemyśl przygotowują wspólny transgraniczny projekt "Śladami dziedzictwa kulturowego miast pogranicza: Preszów, Przemyśl, Krosno". Legenda Stanisława i Anny Oświęcimów jest jednym z głównych punktów projektu.

REKLAMA


Krosno, Preszów i Przemyśl przygotowują wspólny projekt promocyjny. Jego realizacja będzie uzależniona od uzyskania dofinansowania, bo łączny koszt zaplanowanych działań to blisko 20 mln złotych. Rada miasta wyraziła zgodę na realizację projektu.

W ramach wspólnych działań ma powstać powstać strona internetowa promująca "Szlak Złotego Wieku Miast Pogranicza". W Krośnie będzie to wiek XVII i szlak związany z legendą Stanisława i Anny Oświęcimów. Zaplanowano remont schodów łączących ul. Blich z ul. Legionów oraz budowę ciągu pieszego z ul. Franciszkańskiej do ul. Fortecznej, wraz z budową parkingu.

To są działania, które mają ułatwić dostęp do kościoła Franciszkanów, w którym znajduje się słynna kaplica Oświęcimów. Sami krośnieńscy Franciszkanie także mają uczestniczyć w projekcie. Kaplica Oświęcimów ma przejść pełną i gruntowną renowację. Odnowiony ma zostać także znajdujący się w kaplicy ołtarz. Transgraniczny projekt w części dotyczącej Krosna zakłada też organizację wydarzenia artystycznego przybliżającego opowieść o Stanisławie i Annie.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?