KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Charytatywnie pobiegną, pojadą, popłyną do Rzeszowa

To już trzecia edycja charytatywnych imprez organizowanych przez podkarpackich sportowców. Promując zdrowy tryb życia, chcą zwrócić uwagę na osoby potrzebujące, dla których los nie zawsze jest łaskawy. W 2014 i 2015 roku biegli w ramach tzw. "Karpackiego Trójmiasta" (Sanok-Krosno-Jasło). W tym roku chcą dotrzeć z Krosna do Rzeszowa, równocześnie wystartują biegacze, kolarze i kajakarze.

REKLAMA


"Dajemy z siebie wszystko, by inni pomogli, jak potrafią" - to motto UltraCarpathii.
Szczególny “wyścig” biegaczy, kolarzy i kajakarzy do Rzeszowa to nie tylko wyzwanie sportowe i promocja zdrowego trybu życia. Imprezie towarzyszy charytatywna zbiórka dla krośnieńskiego koła Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Kajakarze z Krosna popłyną w stronę Rzeszowa rzeką łączącą nasze dwa miasta - Wisłokiem. W sumie pokonają drogą wodną ok 40 km. Biegacze ruszają z Krosna, następnie malowniczym Pogórzem Strzyżowsko-Dynowskim, mijając zamek w Kamieniec w Odrzykoniu. W sumie jednego dnia pokonają 52 km.

Jadący rowerami będą mieli przed sobą najdłuższą trasę, wyruszą z Krosna, ale do Rzeszowa pojadą przez... Sanok. W sumie pokonają 140 km. Wszystkie trzy grupy wystartują równocześnie w Krośnie, pod galerią Zawodzie (nad Wisłokiem). Relacja ze sportowych wysiłków (nagrania, fotografie) staną się z pewnością formą promocji malowniczych terenów Podkarpacia.

Zobacz: Budowa rodzinnego domu dla osób z niepełnosprawnością

Budowa domu dla osób z niepełnosprawnością
Dla osób doświadczających rodzicielstwa dziecka z niepełnosprawnością intelektualną zabezpieczenie jego przyszłości jest jednym z najtrudniejszych problemów. Podstawową troską rodziców, oprócz walki o zdrowie, jest nieustająca myśl: "Co stanie się z moim dzieckiem, gdy mnie zabraknie? Jak ono sobie poradzi w życiu?" Dlatego PSOUU koło w Krośnie rozpoczęło realizację nowego, dużego przedsięwzięcia, jakim jest budowa Domu Rodzinnego w Potoku.

Jest to wyraz determinacji i troski rodziców o godne życie i los ich niepełnosprawnych dzieci. To efekt kilkuletnich bezowocnych poszukiwań lokalu, który można byłoby przeznaczyć na mieszkania oraz blisko trzyletnich starań związanych z przygotowaniem projektu i pozyskaniem środków finansowych na realizację zadania.
To przedsięwzięcie wymaga ogromnego wkładu własnego, dlatego też zarejestrowano zbiórkę publiczną i rozpoczęto zbieranie funduszy na ten cel.

Każdy może pomóc. Konto na które można wpłacać dobrowolne ofiary: 96 1240 2311 1111 0010 5789 6930 z dopiskiem "Budowa domu rodzinnego w Potoku".
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, koło w Krośnie jest organizacją pożytku publicznego, organizacją samopomocową i niedochodową, powstałą z inicjatywy rodziców, którzy nie godzili się na dyskryminacje i życie w izolacji dla swoich dzieci.

Stowarzyszenie prowadzi w Krośnie i okolicy pięć placówek pobytu dziennego: Ośrodek Wczesnej Interwencji, Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy, Warsztat Terapii Zajęciowej i dwa Środowiskowe Domy Samopomocy. Łącznie obejmują one opieką, edukacją i szeroko rozumianą rehabilitacją ponad 400 osób niepełnosprawnych intelektualnie z Krosna i okolicznych gmin.

W ramach stowarzyszenia działają również 2 Zakłady Aktywności Zawodowej (ZAZ), które zatrudniają 55 osób z niepełnosprawnością intelektualną. W ZAZ osoby z niepełnosprawnością mają możliwość zatrudnienia z jednoczesnym zapewnieniem specjalistycznego wsparcia. Osoby z niepełnosprawnością wykonują usługi z zakresu prania wodnego, gastronomii, pielęgnacji terenów zielonych i porządkowania, produkcji ekologicznych podpałek do grilla i kominka czy konfekcjonowania.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?