KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poziom szkolenia sportowego w Krośnie jest coraz lepszy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Podczas sierpniowej sesji rada miasta przyjęła sprawozdanie z działalności działu szkolenia dzieci i młodzieży MOSiR w Krośnie za okres od września 2015 do czerwca 2016. Radni byli jednomyślni, podkreślano dobre efekty szkolenia, przygotowanie kadry i jakość bazy sportowej.

REKLAMA


MOSiR zajmuje się m.in. prowadzeniem szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. Szkolenie to jest prowadzone w zakresie i na poziomie wyższym, niż umożliwiają to szkoły. Grupy szkoleniowe tworzą dzieci i młodzież, które mają predyspozycje fizyczne i psychiczne do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych oraz wykazujące chęć do zwiększonej pracy i samodyscypliny. W skład w/w grup w większości wchodzą dzieci i młodzież będąca mieszkańcami Krosna lub okolicznych miejscowości uczęszczająca do krośnieńskich szkół.

Szkoleniem objętych było ponad 870 dzieci i młodzieży. W sprawozdaniu podkreślono, że liczba szkolonych jest płynna, gdyż część trenujących po pewnym czasie rezygnuje z dalszych treningów. Dotyczy to w szczególności dzieci z grup szkolenia wstępnego.

MOSiR dysponuje szeroką bazą sportową. Administruje dwoma halami sportowymi, dwoma stadionami, Euroboiskiem, boiskiem wielofunkcyjnym "Orlik" oraz kortami tenisowymi (otwarte i kryte).

Radny Adam Przybysz (PiS) w imieniu Komisji Kultury, Sportu i Turystyki przedstawił pozytywną opinię do sprawozdania MOSiR. Komisja sprawdzała działalność MOSiR podczas wyjazdowego posiedzenia. W krótkim uzasadnieniu radny podkreślił, że szkolenie prowadzone jest w wielu dyscyplinach i przez wykwalifikowaną kadrę. Podkreślił też pozytywny fakt remontowania i modernizacji obiektów sportowych.

Rada miasta jednomyślnie pozytywnie przyjęła sprawozdanie. Pełne sprawozdanie przedstawione radnym znajdziesz - tutaj.

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • edwin

  To chyba jakiś żart.

  Zgłoś nadużycie edwin wtorek, 13, wrzesień 2016 09:29 Link do komentarza
 • Trenowałem

  Ten artykuł świadczy o tym, że "radni" z komisji zajmującej się sportem żyją w jakimś świecie alternatywnym, jeśli uważają, że szkolenie sportowe w Krośnie - prowadzone przez MOSiR - stoi na dobrym poziomie. Który z trenujących w tej "zacnej" instytucji w ostatnich latach osiągnął jakiś znaczący sukces, zasilił lokalną drużynę sportową ? Szkolenie kosza, siatki - NIC. O piłce nożnej szkoda mówić, prywatne kluby, stworzone od podstaw, wygrywają z "mosirową myślą szkoleniową". Od czasu do czasu sporadyczne sukcesy są w lekkiej, ale to raczej wyjątki potwierdzające regułę.

  Ale co tam, żyjmy dalej w przeświadczeniu, że jest dobrze. Refren z dedykacją dla naszej najjaśniejszej rady...
  https://www.youtube.com/watch?v=9cTsf4W2JZQ

  Zgłoś nadużycie Trenowałem poniedziałek, 12, wrzesień 2016 20:17 Link do komentarza
 • bez kitu

  Niestety dla mnie tytuł tego artykułu to dowcip miesiąca. Uzasadniam. Koszykówka - brak wychowanka, siatkówka kobiet - brak wychowanki, siatkówka mężczyzn - II liga a zawodnicy sprowadzani z Polski, piłka nożna - kilku było ale nie rokowali nadziei, żużel - brak wychowanków. Także panowie radni nie róbcie sobie jaj, że poziom szkolenia jest coraz lepszy bo jest coraz gorszy. Ale kasa na pseudo-trenerów w MOSiR-ze płynie strumieniem tylko nikt nie rozlicza z efektów.

  Zgłoś nadużycie bez kitu poniedziałek, 12, wrzesień 2016 15:40 Link do komentarza
 • cynik

  "Czerwona latarnia" piłkarzy III- ligowych Karpat Krosno świadczy o poziomie szkolenia. Jak odwrócić tabelę to Karpaty na czele. (-;(-:

  Zgłoś nadużycie cynik poniedziałek, 12, wrzesień 2016 14:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?