KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bliski finał remontu na Lelewela [ZDJĘCIA]

Bliski finał remontu na Lelewela [ZDJĘCIA] Fot. Mateusz Głód

Jeszcze tylko miesiąc dzieli drogowców do zakończenia budowy drogi łączącej ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela oraz przebudowy ul. Lelewela w Krośnie. Droga będzie przejezdna pod koniec października. W środę rozpoczęto układanie nawierzchni asfaltowej.

REKLAMA


Ulica Żwirki i Wigury zostanie połączona z ul. Lelewela nowym odcinkiem drogi prowadzącym od wybudowanego w ubiegłym roku ronda Dywizjonu 303. Wzdłuż niej powstają nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Dla jadących z ul. Lelewela w kierunku nowej drogi wydzielono lewoskręt. Trwa także przebudowa samej ulica Lelewela. Inwestycja prowadzona na 540 metrowym docinku spowodowana jest koniecznością poprawy stanu technicznego i bezpieczeństwa.

Finał za miesiąc
Obecnie wykonywane są roboty brukarskie. W środę (28.09) rozpoczęto prace związane z ułożeniem nawierzchni asfaltowej na nowym odcinku ul. Żwirki Wigury, a na modernizowanym odcinku ul. Lelewela roboty bitumiczne zaczną się w piątek (30 września). W przyszłym tygodniu na modernizowanym odcinku ul. Lelewela będzie układana masa bitumiczna.

Kierowcy parkujący samochody przy ul. Lelewela zostaną poinformowani o dokładnym terminie układania warstw bitumicznych na tej ulicy. Jak informuje wykonawca, firma Skanska S.A., będzie zwracać się z prośbą o niepozostawianie na ten dzień samochodów na parkingach.

Na montaż czekają lampy oświetleniowe, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Droga będzie przejezdna pod koniec października. Inwestycja realizowana jest dzięki uzyskaniu dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

mg
Fot. Mateusz Głód

 • autor: mg

3 komentarzy

 • Centro road

  Dlatego żeby cos sie działo na Krośnie.dla tego

  Zgłoś nadużycie Centro road wtorek, 18, październik 2016 20:02 Link do komentarza
 • A

  Dlaczego ścieżka rowerowa jest tuż przy jezdni? Przecież będą tam jeździły dzieci do szkoły, można było zaplanować pas zieleni odgradzający jezdnię od chodnika i ścieżki.

  Zgłoś nadużycie A wtorek, 18, październik 2016 16:45 Link do komentarza
 • obserwator

  Powiększcie te zdjęcia po kliknięciu. No chyba, że w redakcji macie monitory z rozdzielczościami 800x600 :>

  Zgłoś nadużycie obserwator czwartek, 29, wrzesień 2016 16:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?