KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rekord w ratowaniu. Dołącz do akcji 17 października

Rekord w ratowaniu. Dołącz do akcji 17 października Fot. Arek Drygas / WOŚP

Wspólne bicie rekordu w równoczesnym prowadzeniu resuscytacji odbędzie się także w Krośnie! Już 17 października w związku z obchodami Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca tysiące ludzi równocześnie będzie ćwiczyło ratowanie poszkodowanych na fantomach. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

REKLAMA


Wydarzenie na Facebooku założyło Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi: Bicie rekordu resuscytacja

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Propagowanie pierwszej pomocy na tym się nie kończy.

Kolejnym wyzwaniem jest bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie jest związane z obchodami "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca".

W 2013 roku w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów!

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Więcej szczegółów znajdziecie na stronach WOŚP.

W Krośnie w biciu rekordu, 17 października, wezmą udział studenci ze Studenckiego Koła Honorowych Dawców Krwi. Zgłoszenia przyjmowane są na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez Facebook. Jak dowiedzieliśmy się, dla uczestników już przygotowano 8 fantomów. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Kazimierza Wielkiego (dziedziniec PWSZ).

W zgłoszeniu, w temacie maila należy wpisać "Rekord", a w treści imię i nazwisko zgłaszającego się uczestnika akcji.

Plan dnia akcji:
11.00 - rozpoczęcie rejestracji uczestników,
12.00 - rozpoczęcie wykonywania RKO,
12.30 - zakończenie akcji.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?