KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Powstanie centrum handlowe VIVO! Otwarcie zaplanowano na przyszły rok

Powstanie centrum handlowe VIVO! Otwarcie zaplanowano na przyszły rok Fot. IMMOFINANZ

W najbliższych tygodniach mają ruszyć prace budowlane przy centrum handlowym VIVO! przy ul. Bieszczadzkiej. Będzie to trzecie w Polsce centrum handlowe pod marką parasolową VIVO!. Na liście najemców obiektu jest między innymi sieć kin Helios.

REKLAMA


VIVO! Krosno powstanie przy ulicy Bieszczadzkiej, na działce o łącznej powierzchni sześciu hektarów. Centrum handlowe będzie miało powierzchnię najmu ponad 21.000 m kw., a w jego skład wejdzie łącznie ok. 60 lokali usługowo-handlowych. Inwestycja w Krośnie będzie nie tylko trzecim obiektem handlowym pod marką VIVO! w Polsce, ale także łącznie jedenastym tego typu projektem na wszystkich rynkach kluczowych IMMOFINANZ. Harmonogram projektu zakłada otwarcie VIVO! Krosno w IV kwartale 2017 roku.

VIVO! to marka centrów handlowych. Koncepcja ta została opracowana z myślą o miastach z zasięgiem całkowitym umożliwiającym dotarcie do co najmniej 200.000 osób. Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to atrakcyjnie dobrany mix najemców, w tym silne marki "anchor-owe", jak również koncentracja na ofercie dedykowanej dla całej rodziny. Centra handlowe VIVO! to zwykle obiekty jednokondygnacyjne.

Wśród najemców, którzy zdecydowali się na otwarcie swoich sklepów w VIVO! Krosno, jest m.in. popularna marka odzieżowa H&M, która zaprezentuje swoje najnowsze kolekcje na powierzchni 1.850 mkw., jak również międzynarodowa sieć specjalistycznych marketów elektronicznych, Media Markt, która wynajęła w krośnieńskim obiekcie 1.200 mkw. Co więcej, integralną częścią VIVO! Krosno będzie także czterosalowe kino sieci Helios z łącznie ponad 700 fotelami, które zajmie powierzchnię ok. 1.100 mkw.

- Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu projektu i dopasowaniu jego formatu do lokalnych potrzeb, spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem VIVO! Krosno. Jesteśmy zadowoleni z dynamicznego przebiegu procesu komercjalizacji. W międzyczasie podpisaliśmy wiele umów najmu, a kilkanaście kolejnych znajduje się na finalnym etapie negocjacji  - komentuje Magdalena Kowalewska, country manager operations, IMMOFINANZ Poland.

- Podobnie jak przy innych galeriach VIVO!, naszym celem jest stworzenie w Krośnie obiektu, który nie tylko będzie kojarzył się z zakupami, ale także z rozrywką; nowego, stylowego, ale także przyjaznego miejsca, w którym mieszkańcy będą chcieli przebywać i do którego będą wracać - dodała Magdalena Kowalewska.

Krośnieńska inwestycja, jest drugą, po VIVO! Stalowa Wola, realizowaną przez IMMOFINANZ wspólnie z partnerem, tj. firmą Acteeum Group (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85% IMMOFINANZ i 15% Acteeum).

Łączne koszty krośnieńskiej inwestycji szacowane są na około 34 miliony euro, natomiast za prace budowlane przy tej realizacji odpowiedzialny będzie Hochtief.

pw/pd
Fot. IMMOFINANZ

 • autor: pw/pd

12 komentarzy

 • Byly najemca

  Uwaga przestrzegam przed wchodzeniem do galerii marki Vivo jesli nie jestes wieelka sieciowka, klasycznie przed podpisaniem opowiadaja bajki a potem zero kontaktu, brak marketingu i zbywanie najemcow kiedy okazuje sie ze pusto w galerii brak klientow. "płacz i płać" teraz zaczela sie łapanka na Krosno... z

  Zgłoś nadużycie Byly najemca piątek, 31, marzec 2017 15:18 Link do komentarza
 • NWA

  Nie wiem czy rozumiesz, ale żeby zrobić parking podziemny trzeba więcej czasu, specjalistów i pieniędzy, podczas gdy parking naziemny (mimo że zajmuje więcej miejsca) jest o wiele bardzie j dla inwestora korzystny.

  Zgłoś nadużycie NWA poniedziałek, 06, marzec 2017 10:41 Link do komentarza
 • Zelibor

  Jestem za, ale tylko jesli bedzie tam KFC

  Zgłoś nadużycie Zelibor środa, 09, listopad 2016 16:19 Link do komentarza
 • sprzedawca

  Cynik- zakupy będzie robił Przytocki i jego kolesie a mieszkańcy bedą mu usługiwać i reklamówki nosić

  Zgłoś nadużycie sprzedawca poniedziałek, 24, październik 2016 08:46 Link do komentarza
 • jpdole

  Cynik a ty co z księżyca spadłeś, przecież idzie wyż demograficzny efekt pińcet + .

  Zgłoś nadużycie jpdole niedziela, 23, październik 2016 15:40 Link do komentarza
 • cynik

  Kto to będzie w tych centrach handlowych kupował, jak w Krośnie coraz mniej mieszkańców?

  Zgłoś nadużycie cynik niedziela, 23, październik 2016 14:19 Link do komentarza
 • Skin

  Mało to sklepów w Krośnie,jeszcze innych potrzeba?

  Zgłoś nadużycie Skin niedziela, 23, październik 2016 13:08 Link do komentarza
 • Marko

  U nas hotel pełny bez budowlańców ;) byle więcej miejsc pracy

  Zgłoś nadużycie Marko czwartek, 20, październik 2016 17:09 Link do komentarza
 • nie jestem za praca w niedziele

  no to niedziele już zaplanowane.

  Zgłoś nadużycie nie jestem za praca w niedziele czwartek, 20, październik 2016 15:17 Link do komentarza
 • zdegustowany

  ...i krośnianie będą mieli w końcu gdzie spędzić niedziele

  Zgłoś nadużycie zdegustowany czwartek, 20, październik 2016 13:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?