KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: Podpalenia przy ul. Popiełuszki?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Do niezwykle dużej ilości zdarzeń przy ul. Popiełuszki wyjeżdżają krośnieńscy strażacy. "TBS nie ma możliwości zapanowania nad zachowaniem lokatorów" - dowiadujemy się od zarządcy budynków.

REKLAMA


Do budynku przy ul. Popiełuszki 98 od 2011 roku strażacy wyjeżdżali 4 razy. Tymczasem w sąsiednim przy Popiełuszki 98a wyjeżdżali już do 5 zdarzeń zaledwie od 2015 roku. To oznacza, że gaszą tam ogień co kilka miesięcy. To nieprawdopodobna statystyka, ponieważ w innych budynkach nie ma zagrożenia pożarowego ani razu, nawet przez kilkadziesiąt lat.

Do ostatniego pożaru doszło kilka dni temu: Podpalenie w Polance? Spłonęła kanapa wystawiona na korytarz. Policja zakwalifikowała to zdarzenie jako "uszkodzenie mienia".

W maju w tym samym rejonie doszło do serii pożarów pojemników ze śmieciami: Pożary w Polance. Ktoś podpala kontenery na śmieci.

Budynek przy ul. Popiełuszki 98a jest własnością gminy Krosno, w zarządzie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Znajdują się w nim mieszkania socjalne.

- TBS nie ma możliwości zapanowania nad zachowaniem lokatorów, leży to w gestii służb porządkowych. Ze swojej strony dokładamy starań, aby sukcesywnie wywozić pozostawione na korytarzach niepotrzebne meble i przedmioty. Sprzątamy klatki i korytarze budynku. Uzupełniamy brakujące żarówki. W korytarzu wywieszony jest "Regulamin Porządku Domowego", który w punkcie III zabrania zastawiania klatek schodowych przedmiotami blokującymi przejście, a także palenia na nich papierosów, a w punkcie IV zabrania się spożywania alkoholu na klatach schodowych. W przypadku interwencji lokatorów informujemy Policję i straż miejską o zaistniałych ekscesach. Jesteśmy w stałym kontakcie z dzielnicowym - zapewnia TBS, zarządca budynkiem.

pd

 • autor: pd

8 komentarzy

 • świadek

  byłem kilka razy świadkiem kiedy sprzątaczka posprząta pety przed blokiem a młoda siksa rzuciła pety mając w dupie, że ktoś dopiero posprzątała jej pety i jej kochasiów z bloku Nic nie robią i nie szanują cudzej pracy - nieroby. Jak widać Dudycz - radny z polanki zrobił z Polanki wylęgarnie patologi

  Zgłoś nadużycie świadek sobota, 29, październik 2016 21:51 Link do komentarza
 • Kamilaaa

  Liliana na w 100% rację że tam mam sama patalogia odrazu widać że tylko na zapomogi liczą żeby mieli za co pic a dzieci nie ubrane nie dorzywione bo i za co ..... Jak picie się liczy za nie swoje bo 500+ i inne zapomogi

  Zgłoś nadużycie Kamilaaa sobota, 29, październik 2016 20:55 Link do komentarza
 • Liliana

  Siedlisko pagologii i nie wiadomo czego jeszcze tylko pić umia a

  Zgłoś nadużycie Liliana sobota, 29, październik 2016 20:46 Link do komentarza
 • lala

  pewnie twoja rodzina tam mieszka skoro tak dobrze wiesz do gitarrrra

  Zgłoś nadużycie lala piątek, 28, październik 2016 10:39 Link do komentarza
 • gitarrrra

  Blokowisko TBS w Polance to wylęgarnia pijaków, matołów i ku.w (-;

  Zgłoś nadużycie gitarrrra czwartek, 27, październik 2016 22:29 Link do komentarza
 • noname

  Prawda jest taka że TBS a w szczególności jego włodarze nie panują nad niczym. W zimie w weekendy ani jeden chodnik znajdujący się przy blokach mieszkalnych należących do TBS nie jest odśnieżony oraz posypany solą.

  Zgłoś nadużycie noname czwartek, 27, październik 2016 13:53 Link do komentarza
 • lala

  menelem jesteś ty durniu a jeżeli twoja matka jest krową to niech cie pasie na pastwisku a TBS niech mówi prawdę zastanów się jak piszesz o ludziach bo może w twojej rodzinie jest jakiś menel

  Zgłoś nadużycie lala czwartek, 27, październik 2016 13:42 Link do komentarza
 • lokator

  Wywalić meneli na zbity pysk na pastwiska, nie będą mieli co podpalać.

  Zgłoś nadużycie lokator czwartek, 27, październik 2016 11:19 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?