KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jest takie miejsce w Krośnie - Restauracja Naftaya znów zyskała uznanie ekspertów

Jest takie miejsce w Krośnie - Restauracja Naftaya znów zyskała uznanie ekspertów Fot. Hotel Nafta Krosno

Krzysztof Zieliński z portalu Podkarpackie Smaki poleca Restaurację Naftaya w Krośnie. "Duet młodych kucharzy z Krosna, Łukasz Karnasiewicz oraz Adrian Boczar czyni z niej jedną z ciekawszych placówek kulinarny w regionie. Bo kuchnię traktują oni jako swoiste laboratorium, w którym cały czas odkrywają coś nowego" - przekonuje ekspert.

REKLAMA


Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki - jedyny aktywny szlak kulinarny w Podkarpackim zaczynał w 2013 roku z 39 obiektami gastronomicznymi w partnerstwie. Obecnie liczy  41 restauracji, trzy winnice, trzy cukiernie i trzy gospodarstwa agroturystyczne. To jedna z najdłuższych kulinarnych tras w Polsce.

Restauracja Naftaya w Hotelu Nafta Krosno (ul. Lwowska 21), obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki, wnosi w podkarpacką gastronomię zdecydowanie nową jakość. Tak przynajmniej twierdzi Krzysztof Zieliński z portalu Podkarpackie Smaki, który zachwyca się serwowanymi daniami, np. chłodnikiem z botwiny na zsiadłym mleku z szyjkami rakowymi.

- Policzki cielęce z prosem podanym jako popcorn z musem z selera. Tak delikatnego mięsa dawno już nie jadłem, a zestaw zaproponowanych smaków "powalał" na łopatki. Z kolei do grasicy podchodziłem z lekką obawą. To wprawdzie zapomniany przysmak polskiej kuchni, ale czy będzie mi pasował - jadłem ją po raz pierwszy? I to w zestawie z obco brzmiącą skorzonerą, czyli wężymordem? Obawy były płonne. Dodane do potrawy orzechy laskowe podkreślały walory delikatnej grasicy, a warzywo skorzonera pogłębiało smak całości - relacjonuje Zieliński.

Nie mniej zachwytu wyraził o niezwykłym deserze, który podano.

- To miejsce warto odwiedzić nie tylko dla posmakowania oryginalnych potraw, czy niecodziennych zestawów smaków, czy wreszcie obserwacji podejścia ich twórców do kuchni kreatywnej wykorzystującej wiedzę naukową na temat gotowania. Dwójka krośnieńskich kucharzy z Restauracji Naftaya przykłada też wielką wagę do artystycznej dekoracji dań, które stawiane są przed gościem (nie używają tu określenia klient). I pierwsze sekundy degustacji przeznaczamy na pochłanianie ich oczami, bo każde jest tego warte - przekonuje Zieliński w swojej relacji na podkarpackiesmaki.pl

pd/kz

 • autor: pd/kz

2 komentarzy

 • normy

  Zbyt mały wybór dobrych gatunków whisky , tak prawdę mówiąc to żaden .
  Gwiazdki nie pomogą !

  Zgłoś nadużycie normy niedziela, 30, październik 2016 20:53 Link do komentarza
 • Mts

  Ile razy tam byłem na obiadach w czasie szkoleń lub konferencji to żałowałem, szału nie było... Chyba, że na masówkę to tak wygląda. Nigdy nie byłem zadowolony z obiadu. Albo jedni mieli w zupie dużo dodatków, a drudzi nic, albo ziemniaki paciara (i w lecie to powinni raczej dawać młode ziemniaczki) albo surówki takie oo.. Ogólnie, nie wydaje mi się, że jedzenie tam zasługuje na jakieś wyróżnienie. Jest w Krośnie wiele lepszych restauracji, w innym hotelu w Krośnie, równie prestiżowym lecz z mniejszą ilościa gwiazdek o jedną, kuchnia i obsługa jest wręcz znakomita.

  Zgłoś nadużycie Mts niedziela, 30, październik 2016 19:51 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?