KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: promocja w MKS!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Uwaga mieszkańcy! Rada miasta jednomyślnie uzgodniła znaczne obniżki cen biletów w MKS! Nowe stawki będą obowiązywały przez pół roku, od grudnia 2016 do maja 2017. Po tym czasie zostaną przeanalizowane efekty. Radni nie wykluczają utrzymania obniżonych cen w przyszłości.

REKLAMA


Podwyżkę wprowadzono ponad 4 lata temu
Dotychczasowe stawki cen biletów zostały wprowadzone na burzliwej sesji końcem 2011 roku: W Nowym Roku drożej za MKS.

Uchwała o cenach biletów była poddawana pod głosowanie dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem nie została przyjęta. Przeciwko podwyżkom byli radni PiS i ówczesny klub PO. Radni PiS (głównie Kazimierz Mazur, obecnie wiceprzewodniczący rady) argumentowali, że wyższe ceny będą oznaczały mniej pasażerów, a przecież warunki dofinansowania nowych autobusów wymagają spełnienia określonych wskaźników przewozów. W pierwszym głosowaniu wstrzymała się Anna Dubiel (Klub Samorządowy popierający prezydenta), co spowodowało, że podwyżka nie przeszła.

W przerwie obrad prezydent Piotr Przytocki powiedział, że "sesja jeszcze się nie skończyła". Faktycznie, w dalszej części ponownie poddano projekt pod głosowanie, a radna Dubiel już poparła podwyżki, tak jak jej koledzy. Najgłośniejszym zwolennikiem podwyżek był ówczesny przewodniczący rady miasta, Stanisław Słyś (Samorządne Krosno, teraz jest już byłym radnym, ale za to działaczem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej). Przewodniczący Słyś krytykował wtedy radnych PO, za to, że nie chcą poprzeć podwyżki. Trzech ówczesnych radnych PO nie ma już ani w radzie miasta, ani w partii.

Głosowanie nad obniżką było jednomyślne
Teraz, po prawie 5 latach radni postanowili wprowadzić większe zmiany w cenniku biletów. Jednomyślnie przegłosowano promocyjna obniżkę na pół roku. Ceny będą jeszcze niższe niż przed podwyżką z 2012 roku. Uchwalono obniżenie ceny biletu jednorazowego normalnego zakupionego w autobusie, w punktach sprzedaży oraz w formie elektronicznej do kwoty 1,50 zł, obniżenie ceny biletu normalnego, miesięcznego z możliwością jednokrotnej przesiadki do kwoty 49,00 zł i obniżenie ceny biletu normalnego, miesięcznego na wszystkie linie do kwoty 49,00 zł.

Zaproponowane ceny promocyjne będą wprowadzone na 6 miesięcy, od 1 grudnia 2016 roku do 31 maja 2016 roku.

"Czasowe wprowadzenie niższych cen biletów normalnych ma charakter poznawczy, zamierza się zbadać wpływ obniżenia cen biletów na zwiększenie ilości pasażerów w komunikacji miejskiej. Oszacowanie przewidywanych skutków finansowych podjęcia uchwały jest trudne z uwagi na planowany do przyjęcia od 1 stycznia 2017 roku nowy rozkład jazdy, który wprowadza wiele zmian w pracy przewozowej operatora w Krośnie" - czytamy w uzasadnieniu.

"Zakłada się optymistycznie, że w Krośnie dojdzie do zmian zaobserwowanych w innych miastach i zwiększenie pracy eksploatacyjnej zostanie prawie w całości zrekompensowane wyższymi przychodami ze sprzedaży biletów" - uzasadniono potrzebę przyjęcia uchwały.

Radny Robert Hanusek (radny Klubu Samorządowego, który 4 lata temu poparł podwyżkę) podkreślał, że jest to ważna uchwała wychodząca naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

W dyskusji radni byli zgodni, że jeżeli "promocyjna" obniżka cen biletów przyniesie pozytywne rezultaty, to uchwałę będzie można przedłużyć.

pd

 • autor: pd

21 komentarzy

 • olszek

  Dyzma, kto Tobie dał do ręki internet. Masakra.

  Zgłoś nadużycie olszek poniedziałek, 07, listopad 2016 21:29 Link do komentarza
 • pytek

  Do Dyzma.
  To nie tak. Miasto jednak się zmieniło. Sprowadzanie Jego osiągnięć do dozorowania targowicą nie jest fair. Możemy dyskutować czy można było inaczej lub więcej ale trzymajmy się realiów i pewnych standardów dysputy. Mieszkańcy może i byli naiwni raz wybrali ale trzy razy ??? W sprawie zależności pomiędzy infrastrukturą drogową (dostępnością komunikacyjną) a rozwojem przemysłu myślę że masz rację .

  Zgłoś nadużycie pytek poniedziałek, 07, listopad 2016 20:52 Link do komentarza
 • Dyzma

  Damian chyba ci sie welbie pomieszalo przytocki nie mo zadnych możliwości i układów by ściągnąć firmy zlecanie remontów chodniczkow i drozek za pieniadze miejskie nie wybaga umiejętności nie wymaga .zresztą jako dozorca na targowicy pokazało co potrafi . tylko naiwność mieszkańców pozwoliło mu zostac prezydentem żyrandolowym. Zaspokajać swoje i kolesi potrzeby. Ty damian jestes jednym z nich .i wszystko na temat

  Zgłoś nadużycie Dyzma poniedziałek, 07, listopad 2016 15:34 Link do komentarza
 • Damian93

  Wiecie co zabawni jesteście uważając że Przytocki to zły Prezydent, policzcie czy tyle inwestycji było by zrealizowanych gdyby nie jego rządy. Wystarczy popatrzeć na pobliskie Jasło i Sanok gdzie miasta te aż tak szybko się jak Krosno nie rozwijają. jak to mówią żeby rozwinął się przemysł musi się najpierw rozwinąć infrastruktura drogowa.

  Tyle w tym temacie i pozdrawiam.

  Zgłoś nadużycie Damian93 poniedziałek, 07, listopad 2016 12:17 Link do komentarza
 • apazja

  bzdury wierutne mksy w gminie Jedlicze zostana tak, jak byly do tej pory; niemozliwe jest aby zdjeli linie 1 2 11 16 i nocna

  Zgłoś nadużycie apazja poniedziałek, 07, listopad 2016 01:19 Link do komentarza
 • ja34

  RB, usłyszałam rozmowę na przystanku o tym a że dojeżdżam z Jedlicza do pracy, zapytalam kierowcy i potwierdził mi tą informację. z dniem 1.01.2017 przestają kursować gminą MKS-y.

  Zgłoś nadużycie ja34 piątek, 04, listopad 2016 10:58 Link do komentarza
 • paulinaaaaaaaa

  A czy ta obnizka cen MKS bedzie dotyczyła tylko osób mieszkajacych w Krosnie? Czy mieszkancy sasiednich wiosek tez na tym skorzystaja? Chodzi mi o bilety miesieczne

  Zgłoś nadużycie paulinaaaaaaaa piątek, 04, listopad 2016 10:29 Link do komentarza
 • Pankrosista Grzegorz

  Odnośnie przeprowadzki Nowego Stylu do Jasła to jest dłuższa historia. Zaczęła się od Zimki. To jemu możemy podziękować za wyprowadzkę Nowego Stylu. Gdyby pozwolił braciom kupić starą Lniankę, NS byłby w Krośnie. A tak NS Lniankę prawie kupił, potem przetarg unieważniono i mamy na miejscu Lnianki pi-erd-ylion hurtowni, A NS w Jaśle. Po Zimce wiosna dla Krosna. Jego kolega naprawił skutecznie krośnieński PKS. Przytocki każdemu nie dogodzi, ale jak wskazują wybory, wygrywa regularnie w pierwszej turze pozostawiając w tyle, że tak ujmę, miejscowy folklor spod znaku tropicieli spisków. Mnie też Przytocki drogi nie zrobił obok domu i nie wyremontował tego co jest po przebudowie obwodnicy. I co z tego. Miasto kwitnie na miarę swoich zaściankowych możliwości. Metropolią nie będziemy. Żeby jeszcze ta linia kolejowa do Rzeszowa powstała. Tyle.

  Zgłoś nadużycie Pankrosista Grzegorz piątek, 04, listopad 2016 10:00 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  "mik" dopóki przytocki żadzie i tacy jak ty w radze miasta na jego usługach to w mieście nic dobrego sie nie wydarzy a gorzej już jest Nawet Nowy styl z biurowca się wyprowadza . Przytocki tak pracuje, ze nikt nie chce otwierac w tym zadupiu zakładu pracy. Banki i sklepy z rynku sie wyprowadzają. A miało być tak pięknie Przytocki obiecywał reaktywacje Fabosu, Lnianki itp a wyszło że i huta padła Tak dalej Przytocki a pszenicę posiejemy na zaoranym rynku

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec piątek, 04, listopad 2016 08:18 Link do komentarza
 • kan

  To, że Jedlicze nie podpisało umowy, to jest prawda, ale na pewno MKS nie wycofa się z gminy. Po prostu nie dostaną nowych kursów i będą posyłać tam stare hadziewiony.

  Zgłoś nadużycie kan czwartek, 03, listopad 2016 23:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?