KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zakaz skrętu w Zjazdową

Zakaz skrętu w Zjazdową Fot. KrosnoCity.pl

Wjazd w ul. Zjazdową z Podwala będzie możliwy tylko dla jadących od strony skrzyżowania z ul. Czajkowskiego. Urząd miasta zapowiada uzupełnienie oznakowania.

REKLAMA


Przed zmianą organizacji ruchu w centrum Krosna ul. Zjazdowa służyła, zgodnie ze swoja nazwą, do zjazdu z Rynku do jednokierunkowej ul. Podwale.

Zmieniając organizację ruchu zmieniono też przeznaczenie ul. Zjazdowej, którą teraz wjeżdża się na Rynek pod górę. Po zmianie organizacji ruchu nie zmieniono ukształtowania ulicy i krawężników, przez co wjazd w ul. Zjazdową dla jadących Podwalem od strony skrzyżowania z ul. Paderewskiego jest mało wygodny. Natomiast ze względu na oznakowanie poziome (podwójna linia ciągła) zgodnie z przepisami jest niemożliwy.

Skierowaliśmy w tej sprawie pytania do urzędu miasta, by dowiedzieć się, jakie rozwiązania drogowcy planują na wspomnianym skrzyżowaniu. Czy usunięcie znaku zakazu skrętu we wspomnianym miejscu jest skutkiem wandalizmu, czy celowej decyzji zarządcy drogi? W przypadku, gdyby było to celowe działanie, prosiliśmy o uzasadnienie i wyjaśnienie, dlaczego za zmianą znaku pionowego nie poszła zmiana oznakowania poziomego.

Zapytaliśmy też, czy możliwa jest zmiana oznakowania poziomego i przebudowa wjazdu, tak by ułatwić i umożliwić skręt w lewo jadącym od strony skrzyżowania z ul. Paderewskiego, czy może zostanie uzupełnione oznakowanie pionowe uniemożliwiające taki manewr?

Otrzymaliśmy krótką odpowiedź: "W celu wyeliminowania możliwości skrętu w lewo z ul. Podwale w ul. Zjazdową (jadąc od Ronda Solidarności) w najbliższym czasie na ul. Podwale zostanie zamontowany znak zakazu skrętu w lewo".

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • niepokorny

  Jak już mowa o ruchu, mam pytanie do władz miasta, dzielnicy a głównie krośnieńskiej policji. Kto dał zgodę na parkowanie po prawej stronie Czajkowskiego, tuż za najnowszym rondem?(Czajkowskiego x Podwalna ). Jeżeli tak bardzo komuś na tym parkowaniu zależy to może lepiej zamknijcie Włodarze ruch samochodowy na Czajkowskiego a na tym odcinku zrobcie ścieżkę rowerową? A co? Kierowcy mogą Wam nadmuchać?

  Zgłoś nadużycie niepokorny czwartek, 08, grudzień 2016 21:59 Link do komentarza
 • Marko

  Darko pisze : Przecież jest podwójna ciągła

  A jak spadnie śnieg i linii nie widać to co - można skręcać ?

  Zgłoś nadużycie Marko wtorek, 06, grudzień 2016 19:37 Link do komentarza
 • Darko

  Przecież jest podwójna ciągła

  Zgłoś nadużycie Darko wtorek, 06, grudzień 2016 16:53 Link do komentarza
 • Heniek

  Tak przy okazji mam pytanie czy UM zamierza postawić znak " zakaz zatrzymywania " na ulicy Lelewela od przystanku przy bloku 20 aż do Eski.
  Droga po remoncie jest dosyć ruchliwa,parkingi stoją prawie puste a na ulicy sznur samochodów bo nikomu nie chce się przejść parę kroków.
  Rozumiem że w w nocy czy wieczorem może być problem z parkowaniem,ale niektóre auta stoją na ulicy po kilka dni i utrudniają ruch, zwłaszcza teraz w zimie.

  Zgłoś nadużycie Heniek wtorek, 06, grudzień 2016 15:32 Link do komentarza
 • Ciemny lód

  XYZ oj ty nasz oświecony. Dziękujemy za wpis. Już teraz wiemy co o rondach mówić na mieście.

  Zgłoś nadużycie Ciemny lód wtorek, 06, grudzień 2016 15:13 Link do komentarza
 • XYZ

  Według mnie te małe ronda spełniają swoją rolę. Ułatwiają wyjazd ze skrzyżowań na których zostały stworzone. Mam wrażenie, że w tych miejscach nie ma takich korków jak były wcześniej, a przede wszystkim bezpieczniej się wyjeżdża. Wiem, że niektórzy to tylko potrafią krytykować i wyśmiewać, Cóż taka przypadłość ciemnego luda.

  Zgłoś nadużycie XYZ wtorek, 06, grudzień 2016 14:43 Link do komentarza
 • jprdle

  Na najbliższej sesji Rady Miasta należy zmienić nazwę ulicy na Wjazdową. Oczywiście po wcześniejszym odczytaniu Apelu Smoleńskiego.

  Zgłoś nadużycie jprdle wtorek, 06, grudzień 2016 14:24 Link do komentarza
 • luksus

  Rondo tam zróbmy ...

  Zgłoś nadużycie luksus wtorek, 06, grudzień 2016 14:19 Link do komentarza
 • kierowca peżota

  ja proponuję rondo w tym miejscu

  Zgłoś nadużycie kierowca peżota wtorek, 06, grudzień 2016 13:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?