KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno wspiera organizacje pozarządowe

Krosno wspiera organizacje pozarządowePomieszczenia biurowe, sala konferencyjna i profesjonalna pomoc w codziennej działalności – tak wygląda nowo otwarte Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Trzeba wspierać trzeci sektor – tak o wsparciu organizacji pozarządowych mówili obecni na oficjalnym otwarciu Centrum prezydenci Krosna Piotr Przytocki i Bronisław Baran. Samorządy, w tym Krosno, przekazują coraz więcej zadań na zasadach konkursowych organizacjom pozarządowym.

REKLAMA


Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych mieści się przy ul. Grodzkiej 10 (niemal naprzeciw kina). Biura zagospodarowane zostały przez działające w Krośnie: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Harcerski Krąg Seniora ZHP.

 

alt alt 

 

Centrum nie ogranicza swojej działalności tylko do tych organizacji. Wszelkie stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe będą mogły znaleźć tam pomoc. Centrum będzie między innymi zajmowało się doradztwem prawnym dla stowarzyszeń, pomocą w organizacji konferencji, organizowaniem szkoleń, wsparciem w przygotowywaniu i rozliczaniu projektów konkursowych, propagowaniem idei wolontariatu czy nawet doradztwem w tworzeniu nowych stowarzyszeń.

 

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli krośnieńscy samorządowcy, przedstawiciele instytucji współpracujących z organizacjami samorządowymi oraz sami przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych. 

 

alt

 

Już samo otwarcie Centrum stało się okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Z pewnością stanie się miejscem spotkań, sprzyjającym koordynacji i współpracy różnych organizacji i instytucji – właśnie w ten sposób przedstawiał zalety powstania Centrum wiceprezydent Krosna Bronisław Baran. 

 

Piotr Dymiński

Foto: Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?