KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

CDS wśród najlepszych produktów turystycznych 2016 na Podkarpaciu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

CDS w Krośnie znalazło się w trójce konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 r. Obok niego zostały wyróżnione III Rzeźnicki Festiwal Biegowy oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

REKLAMA


27 października kapituła powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną po raz kolejny wybrała najlepsze produkty turystyczny z Podkarpacia. Wyróżniono trzy najciekawsze, nowatorskie i przyjazne dla turystów atrakcje, spełniające wszelkie wymogi regulaminowe.

Produkty były oceniane na podstawie wielu kryteriów: opis produktu, perspektywy dalszego rozwoju, opis atrakcyjności produktu turystycznego z punktu widzenia turystów, podjęte działania na rzecz komercjalizacji produktu turystycznego oraz działania promocyjne, zastosowane innowacje w rozwoju produktu, wykorzystanie nowych technologii w rozwoju produktu i jego promocji, gospodarcze, społeczne i ekonomiczne znaczenie produktu turystycznego dla rozwoju regionu. Istotą była również zgodność z "Marketingową strategią w sektorze turystyki na lata 2012 - 2020" oraz "Planem Działania POT na lata 2016-2017".

Laureaci będą walczyć o nagrody w finale ogólnopolskim Polskiej Organizacji Turystycznej. Najlepsze inicjatywy mają szansę otrzymania Certyfikatu POT - prestiżowego wyróżnienia w obszarze turystyki i nagrody, którą jest kampania promocyjna produktu prowadzona na rynku polskim i zagranicznym.

III Rzeźnicki Festiwal Biegowy
zgłoszony przez Fundację Bieg Rzeźnika

Rzeźnicki Festiwal Biegowy (na który składają się Bieg Rzeźnika Ultra, Bieg Rzeźnika na Raty, Bieg Rzeźnika oraz Rzeźniczek, a w 2017 dodatkowo jeszcze dwa biegi: Podwójny Maraton Rzeźnicki oraz Bieg 3xHon) jest jedną z największych imprez sportowo-turystycznych w województwie podkarpackim. Festiwal powstał wokół Biegu Rzeźnika, który odbywa się w 2017 roku po raz czternasty i uchodzi za najbardziej kultową imprezę turystyczno-biegową w Polsce. Obok biegaczy-amatorów festiwal skupia także wielu byłych reprezentantów Polski oraz medalistów Mistrzostw Polski. Kilkunastoletnia tradycja biegu na stałe wpisała się w kalendarze wielu pasjonatów biegania oraz... Bieszczadów. W 2015 Rzeźnicki Festiwal Biegowy został uznany za najlepszy festiwal biegów górskich w Polsce.

Bieg Rzeźnika daje szansę w ciągu jednego dnia (od świtu do zmierzchu) przebyć jedną z najpiękniejszych tras bieszczadzkich - czerwony szlak z Komańczy do Ustrzyk Górnych (lub Wołosatego). Na pokonanie trasy o długości około 80 km i sumie przewyższeń przekraczającej 6000 metrów zawodnicy mają tylko 16 godzin. Pozostałe biegi (łącznie ponad 300 km tras) wyprowadzają biegaczy w pozostałe partie Bieszczadów i wysyłają w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną. Po powrocie do Cisnej czekają na nich koncerty, spotkania ze znanymi sportowcami, degustacje lokalnych produktów i dedykowane Biegowi Rzeźnika piwo z lokalnego browaru URSA.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej
zgłoszone przez Muzeum-Zamek w Łańcucie

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej to jedyna placówka w skali kraju poświęcona w całości polskim sprawiedliwym, ratującym w czasach Holokaustu skazanych na zagładę Żydów. To niewielkie i położone na uboczu muzeum porusza uniwersalną i niezmiernie ważną problematykę, wykorzystując do tego nowoczesne techniki ekspozycji oraz modernistyczną formę architektoniczną. Mówi o trudnej historii w sposób oszczędny, ale ciekawy i poruszający, docierając do zróżnicowanego odbiorcy, bez względu na wiek, narodowość, poglądy polityczne, czy zainteresowania.

Turystów przyciąga jednak nie tylko treść ekspozycji, ale też jej forma - multimedialna i interaktywna. Sam budynek muzeum, zaprojektowany przez cenione Nizio Design International, zwraca uwagę znawców jako wyjątkowo adekwatne do treści rozwiązanie architektoniczne - minimalistyczny i surowy, wymowny w swej prostocie, z imponującą iluminacją. Całości dopełnia malownicza lokalizacja. Wśród 37 000 osób, które od otwarcia muzeum odwiedziły placówkę, przeważają turyści polscy, a około 20% stanowią turyści zagraniczni, zwłaszcza z Izraela.

Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o.
zgłoszone przez Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to niezwykłe miejsce na mapie Podkarpacia. Poświęcone prawie 100-letniej historii hutnictwa w Krośnie i okolicy. Działające od blisko 5 lat CDS pozwala nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim turystom z Polski i całego świata odkryć magię tworzenia szkła i poznać tajniki tego rzemiosła. Obiekt odwiedziło już blisko 180 000 osób. Najważniejszymi atrakcjami CDS w Krośnie są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych można zapoznać się z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, jak i szkło użytkowe - wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego.

CDS w Krośnie to według turystów miejsce szczególne, które wyróżnia się na tle oferty turystycznej regionu zarówno tematyką, jak i sposobem jej przedstawienia. Cechą szczególną centrum jest unikalna możliwość uczestniczenia w procesie technologicznym wytapiania, formowania i zdobienia szkła. Interaktywne możliwości podczas zwiedzania oprawione są barwną opowieścią przybliżającą zainteresowanym historię hutnictwa.

prot/eb/red.

 • autor: prot/eb/red.

6 komentarzy

 • lenin

  normalny mieszkaniec - synu przytockiego -gdy cię do elektryka przyjmowano to nie drzwiami kuchennymi . Więc nie praw morałów tylko trzeba przyznać, ze Przytocki to nic innego dodać jak łaja ..K( każdy może sobie dodać tylko nie stalin bo był tolerancyjny)

  Zgłoś nadużycie lenin poniedziałek, 21, listopad 2016 19:06 Link do komentarza
 • Normalny mieszkaniec

  Żenada. Nic tylko narzekać. Czy wy tz. "mieszkańcy" Krosna zrobiliście coś dla miasta. Słoma z butów niektórym wystaje, ale dyskutują jakby to miasto do nich należało.

  Zgłoś nadużycie Normalny mieszkaniec poniedziałek, 21, listopad 2016 18:07 Link do komentarza
 • g. prowda

  prawda - kto ci takich głupot naopowiadał ?

  Zgłoś nadużycie g. prowda poniedziałek, 21, listopad 2016 14:20 Link do komentarza
 • prawda

  huty szkła już popadały dzieki Przytockiemu, patrzeć tylko kiedy jemu muzeum postawią jako likwidatorowi miejsc pracy i twórcy poronionych pomysłów, kosztem mieszkanców

  Zgłoś nadużycie prawda poniedziałek, 21, listopad 2016 07:52 Link do komentarza
 • Hutnik

  Jak padnie KHS to zostanie CDS

  Zgłoś nadużycie Hutnik niedziela, 20, listopad 2016 19:09 Link do komentarza
 • Wino i Śpiew

  CDS wygra w kategorii: jak utopić 30 mln i kolejne kilka milionów rocznie na wegetację tworu z publicznych pieniędzy. Piotruś P. największy szkodnik Krosna.

  Zgłoś nadużycie Wino i Śpiew niedziela, 20, listopad 2016 14:16 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?