KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Możliwe dofinansowanie dla rozbudowy dróg w Krośnie i powiecie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Mateusz Głód

Kilka inwestycji drogowych z powiatu krośnieńskiego i Krosna znalazło się na wstępnej liście projektów, które mogą zostać dofinansowane przez wojewodę w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

REKLAMA


Krosno
Wniosek o dofinansowanie projektu "Budowa drogi G na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Witosa w Krośnie" przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną.

Wartość wydatków kwalifikowanych projektu: 6.012.877,89 zł. Wnioskowana dotacja: 3.000.000 złotych. Wkład własny gminy Krosno: 3.012.877,89 złotych.

- Jeśli projekt uzyska dofinansowanie, jego realizacja rozpocznie się w marcu 2017, a zakończy w październiku 2017 roku - informuje Joanna Sowa, rzeczniczka prezydenta Krosna.

Co obejmuje ten projekt?
- Przedmiotem inwestycji jest budowa odcinka drogi klasy G stanowiącej docelowo obwodnicę miasta - wyjaśnia Joanna Sowa.

W ramach zadania zgłoszonego do dofinansowania będzie realizowany odcinek od km 2+936 do km 3+394, tj. od ul. Słonecznej do ul. Witosa (długość 458 m). Droga będzie stanowić nowe połączenie drogowe w Krośnie, usprawniając tym samym komunikację miejską. Nowy odcinek drogi G będzie bezpośrednio skomunikowany z ulicą Słoneczną poprzez istniejące skrzyżowanie oraz będzie kontynuację wybudowanych w 2015 i 2016 roku odcinków drogi G zapewniających dojazd do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w sąsiedztwie krośnieńskiego lotniska. Inwestycja obejmuje również budowę skrzyżowania drogi G z ulicą Witosa w formie ronda średniego dwupasowego oraz budowę skrzyżowania zwykłego bez sygnalizacji świetlnej ul. Witosa z ul. Traugutta.

Krościenko Wyżne
Na tej samej liście znalazła się przebudowa dwóch odcinków ul. Grunwaldzkiej wraz z odcinkową budową chodnika.

Korczyna
Gmina Korczyna planuje w ramach programu  przebudowę dwóch dróg gminnych.

Jedlicze
Gmina Jedlicze złożyła wniosek o dofinansowanie drogi gminnej w Moderówce.

Rymanów
Gmina Rymanów zaplanowała przebudowę drogi gminnej w Klimkówce.

Powiat Krośnieński
Na liście rankingowej są też drogi powiatowe: Iwonicz-Iwonicz Zdrój, Krosno-Rogi-Iwonicz oraz Krosno-Targowiska-Wróblik Szlachecki, a także odcinek drogi Wróblik Królewski-Ladzin we Wróbliku Królewskim.

pd

  • autor: pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?