KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Łącznica na komisji w Powiecie Krośnieńskim

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Który wariant łącznicy między Krosnem, a Rzeszowem będzie najlepszy? O tym rozmawiali radni powiatu krośnieńskiego oraz zaproszeni goście z najbardziej zainteresowanych gmin. Podkreślano, że ważny jest czas przejazdu i to, by pasażerowie chcieli korzystać z tego transportu.

REKLAMA


Dyskusja na temat łącznicy odbyła się na posiedzeniu Komisji Infrastruktury powiatu krośnieńskiego. Urząd miasta reprezentował inż. Dariusz Niemczyk, konsultant ds. kolejnictwa. Ponadto w spotkaniu brali udział wójt gminy Wojaszówka, Sławomir Stefański oraz zastępca burmistrza gminy Jedlicze, Ryszard Zagórski.

Dariusz Niemczyk jako autor koncepcji budowy łącznika odpowiadał na pytania, a także przedstawiał orientacyjny przebieg wariantów na mapach. Znaczną część dyskusji poświęcono wątpliwości wokół szacowanych kosztów i czasów przejazdu (ten temat szerzej opisywaliśmy w KrosnoCity.pl: Kolej: koszty będą inne niż podawane w konsultacjach).

Dla samorządowców ważna jest też kwestia ewentualnych wyburzeń w razie wyboru wariantu 3, co do którego inż. Niemczyk przekonywał, że jest najkorzystniejszy.

Zdaniem Dariusza Niemczyka można ominąć zabudowania. Zapewniał jednak, że w razie konieczności wywłaszczeń, odbywałyby się one w cywilizowany sposób i ze słusznym odszkodowaniem.

W czasie dyskusji doceniono znaczenie budowy łącznicy dla całego regionu. Inwestycję popierał głośno m.in. wójt Wojaszówki. Ryszard Zagórski zgłaszał uwagi i wątpliwości co do trzeciego wariantu. Przekonywał, że dla Jedlicza korzystniejszy byłby wariant drugi.

Dariusz Niemczyk odpowiadał, że komunikację z terenami przemysłowymi Jedlicza może zapewnić dodatkowa odnoga przy wyborze wariantu 3, który najlepiej komunikuje Krosno i region ze stolicą województwa.

Nagranie tej części obrad zostało zamieszczone w Internecie przez Stowarzyszenie Idea Carpathia w ramach "Lupy Obywatelskiej".
pd

 • autor: pd

17 komentarzy

 • Brodacz talib

  O czym ten p Zagorski mowi? Czy gmina chce przeforsowac wariant 2 kosztem koztem wariantu 3
  Tylko miasto Krosno jest duzo wiekszewariantu Jedlicza, Jedlicze pustoszeje, zamykane sa kolejne sklepy, emigracja mlodych tylko wariant 2

  Zgłoś nadużycie Brodacz talib czwartek, 01, grudzień 2016 21:33 Link do komentarza
 • ustrobna

  Na Krosno City jest przeprowadzone głosowanie Czy jechałbyś koleją gdyby podróż z Krosna do Rzeszowa trwała poniżej
  1 godziny. W głosowaniu bierze około 1200 osób, 96 % jest za , to znaczy, że ponad 1000 osób będzie pojedzie po wybudowaniu łącznicy. Proponuje głosowanie na temat "Czy chciałbyś być piękny i bogaty do końca życia" ciekawy jestem wyniku głosowania.

  Zgłoś nadużycie ustrobna czwartek, 01, grudzień 2016 19:20 Link do komentarza
 • j
 • USTROBNA

  BAJDY CZY TY SOBIE WYOBRAŻASZ JAK OGROMNE MUSZĄ BYĆ WIADUKTY. DROGA WE WSZYSTKICH TRZECH PRZYPADKACH JEST OD POZIOMU GLEBY NA WYSOKOŚCI OKOŁO 2- 3M, A PRZEŚWIT MIĘDZY DROGĄ A WIADUKTEM
  MUSI BYĆ PONAD 4M

  Zgłoś nadużycie USTROBNA środa, 30, listopad 2016 17:12 Link do komentarza
 • do XENDO

  Faktycznie trzeba być idiotą żeby nie zauważyć co za poprzedniej władzy zostało w gminie zrobione. Odchwaszczono gminę, wybudowano potężną hale sportową , skanalizowano ponad połowę gminy, wybudowano sieć wodociągów, wybudowano Dom Przedpogrzebowy, boisko ze sztuczną nawierzchnią , ośrodek zdrowi, kilometry nowych dróg, itp itd. A ty idioto nie widzisz tego to znaczy że jesteś ciemrak. Teraz możesz się z nową władzą pobawić bo faktycznie imprez nie brakuje.
  Teraz odcina się gminę od nowoczesnej komunikacji ( MOF ), remontuje sie drogi licząc w metrach bieżących, stawia się parę lamp i to uważa się za sukces.

  Zgłoś nadużycie do XENDO środa, 30, listopad 2016 13:00 Link do komentarza
 • xendo

  Panie 'chcacy dobrze gminie' jakim trzeba byc idiota, zeby nie rozumieć, ze priorytetem wlqdzy gminy Jedlicze jest dobro gminy Jedlicze? Krosno sobie poradzi. nawet jesli opcja numer 2 jest mniej nierealna to i tak Jedlicze powinno sie za nia wstawic, jesli ta opcja jest dla nich najkorzystniejsza. Za poprzedniej wladzy burmistrz nie reprezentowal interesow gminy, tylko swoje, wiec ciezko sie pewnie Panu teraz przyzwyczaic, ale prosze chociaz sprobowac.

  Zgłoś nadużycie xendo środa, 30, listopad 2016 11:09 Link do komentarza
 • chcący dobrze gminie

  I dalej "pani celowo z małej litery z Jelicza " próbuje "mieszać".Zaczyna sie robić jak w Jaśle.Wojna wojne wojną pogania..Za Dobre gospodarowanie czytaj"nie robienie nic" ordery,co to za głupek ten co przyjął medal za dwa miechy pracy????
  Jakim trzeba być idiotą żeby nie poprzeć wariantu nr 3 który jako jedyny może powstać.Co może być lepszego od dojazdu w 60 min do Rzeszowa.I niech mi powie kto wie o co walczył p.zagórski bo mieszkam w gminie blisko 50 lat inie kojarze gościa.Jeśli będzie potrzeba podam priv

  Zgłoś nadużycie chcący dobrze gminie wtorek, 29, listopad 2016 23:51 Link do komentarza
 • chcący dobrze gminie

  I dalej "pani z Jelicza " próbuje "mieszać".Zaczyna sie robić jak w Jaśle.Wojna wojne wojną pogania..Za Dobre gospodarowanie czytaj"nie robienie nic" ordery,co to za głupek ten co przyjął medal za dwa miechy pracy????

  Zgłoś nadużycie chcący dobrze gminie wtorek, 29, listopad 2016 23:39 Link do komentarza
 • Rubi poligonos

  obserwatorze, napisałeś: "Realnie to najlepszy wariant 3. ", czy mógłbyś to uzasadnić?

  Zgłoś nadużycie Rubi poligonos wtorek, 29, listopad 2016 20:21 Link do komentarza
 • do zatroskany

  Jak zawsze najlepiej znają się ci który nigdy nie mieli z tym wspólnego.

  Zgłoś nadużycie do zatroskany wtorek, 29, listopad 2016 14:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?