KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z kijami i maczetą szli wyrównać porachunki Polecamy

Z kijami i maczetą szli wyrównać porachunkiMaczetę i dwie drewniane pałki odebrali policjanci grupie młodzieńców, którzy szli wyrównać porachunki z mieszkańcami pobliskiej miejscowości. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Po drodze niszczyli jeszcze urządzenia drogowe. Wczoraj, około godz. 22 Policja została powiadomiona o grupie młodych ludzi, niszczących w Świerzowej Polskiej łańcuchy, odgradzające chodnik od jezdni.

REKLAMA


Skierowani na miejsce policjanci wylegitymowali siedmiu mężczyzn w wieku od 17 do 29 lat, mieszkających w okolicach Krosna.

Młodzieńcy oświadczyli, że idą do pobliskiej miejscowości, aby wziąć odwet na kilku jej mieszkańcach, którzy przed kilkoma dniami wywołali z nimi awanturę. Jako dodatkowe argumenty wzięli ze sobą dwie drewniane pałki oraz maczetę z blisko półmetrowym ostrzem. Przedmioty te zostały im odebrane przez policjantów.

Badanie stanu trzeźwości legitymowanych wykazało, że cała siódemka jest pod wpływem alkoholu. W organizmach mężczyzn stwierdzono od 0,2 do ponad 1,8 promila tej substancji. Po wykonaniu niezbędnych czynności wszyscy zostali zwolnieni do domów, a nieletni przekazany pod opiekę rodziców.

 

Z kijami i maczetą szli wyrównać porachunki 

 

Dalszy tok postępowania uzależniony będzie od oszacowania szkód, które wyrządzili chuligani. Właściciele zabezpieczonych pałek odpowiedzą również za nielegalne posiadanie przedmiotów, imitujących kij bejsbolowy. Zgodnie z prawem, uznawane one są za broń białą.

 

KMP Krosno 

  • autor: KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?