KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ponad 90% za szybszymi połączeniami kolejowymi z Rzeszowem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Ponad 1200 osób oddało głos w naszej ankiecie dotyczącej łącznicy kolejowej. Ponad 90% głosujących chciałaby korzystać z szybkich połączeń kolejowych do Rzeszowa.

REKLAMA


8 listopada zamieściliśmy ankietę dotyczącą łącznicy kolejowej Krosno-Rzeszów. Skąd taki pomysł?

W połowie września Stowarzyszenie Idea Carpathia opublikowało dokument uzyskany w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zobacz: Kolej: koszty będą inne niż podawane w konsultacjach.

Z podanych przez PKP informacji wynika, że zarówno czas przejazdu, jak i koszty podane podczas oficjalnych konsultacji społecznych zostały zawyżone.

Konsultacje społeczne prowadzono w kwietniu. Podawano wtedy czas przejazdu 88 minut i koszt łącznika 246 mln złotych. Te liczby wydawały się niewiarygodnie wysokie, a we wrześniu na wniosek Stowarzyszenia Idea Carpathia PKP PLK udostępniło bardziej realne szacunki: czas przejazdu 52 minuty przy koszcie 151 mln.

W kwietniu przeszacowany czas podróży i zawyżony koszt odstraszał. Wiele osób było przeciw inwestycji, która i tak nie powodowałaby konkurencyjnego czasu przejazdu, a według podawanych wyliczeń byłaby droga. Jednak po urealnieniu danych, koszt okazuje się niższy o około 100 mln, a 52 minuty to już znacznie mniej niż 88 minut. Czas przejazdu poniżej jednej godziny może być już konkurencyjny z transportem samochodowym.

Dlatego przeprowadziliśmy nasze "konsultacje" na KrosnoCity.pl, zadając jedno pytanie: "Gdyby podróż pociągiem z Krosna do Rzeszowa trwała krócej niż godzinę, to korzystałbyś z tego transportu?". Z jednego IP można było oddać tylko 1 głos. Zagłosowało 1301 osób.

Wyniki:
- TAK - 93.7% - 1219 głosów,
- NIE - 6.3% - 82 głosów.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • xxl

    I kogo obchodzi opinia mieszkańców Decyzja już zapadła i będzie to trasa dłuższa przez Jedlicze
    Dlaczego jeszcze nie ma info Całe te konsultacje to jeden wielki PIC

    Zgłoś nadużycie xxl czwartek, 22, grudzień 2016 08:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?