Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Magic Spelling Bee" - języki obce w "Szczepaniku"

"Magic Spelling Bee" - języki obce w "Szczepaniku" Fot. KrosnoCity.pl

Trzeci Dzień Języków Obcych organizowany w "Szczepaniku" cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Szkołę odwiedziło około 400 gimnazjalistów. W organizowaniu konkursów i zabaw pomagało około 100 uczniów "Szczepanika".

REKLAMA9 grudnia około 400 uczniów szkół gimnazjalnych mogło z bliska poznać świat języków obcych prezentowany w ZSP nr 1, czyli "Szczepaniku".

Naukę łączono z zabawą i konkursami. W programie znalazła się nauka tradycyjnych tańców z innych krajów (np. belgijskich), układanie słów w Magic Spelling Bee czy quiz na temat znajomości kultury krajów europejskich.

Jednym z trudniejszych zadań był test z języka niemieckiego na podstawie fragmentów filmu "Treffpunkt Berlin". Uczniowie najpierw oglądają fragment filmu, a następnie odpowiadali na związane z nim pytania w języku niemieckim. Nie zabrakło piosenek w języku francuskim. Jednym z ciekawszych konkursów była zabawa rysunkowa, której uczestnicy starali się narysować obrazek, o którym nauczyciel opowiada po angielsku.

Dzień języków obcych cieszył się większym zainteresowaniem niż w ubiegłym roku. Tym razem szkołę odwiedziło około 100 gości, czyli o około 100 więcej niż w 2015 roku.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj