KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nagrodą była wycieczka do Brukseli...

Nagrodą była wycieczka do Brukseli... Fot. ECR

W listopadzie już po raz kolejny laureaci konkursów organizowanych przez europosła Tomasza Porębę na Podkarpaciu wzięli udział w wycieczce do Brukseli.

REKLAMA


W ramach wycieczki młodzi laureaci zwiedzili stolicę Belgii - Brukselę oraz jej główne zabytki: Grand Place, Katedrę Św. Michała i Św. Guduli, Starówkę oraz słynną fontannę Maneken Pis. Udali się także do Królewskiego Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej.

Spotkali się również z europosłem Tomaszem Porębą w Parlamencie Europejskim. W trakcie wizyty w PE uczestnicy wycieczki mogli przekonać się, jak wygląda praca parlamentarzysty, poznać mechanizmy pracy unijnych instytucji oraz zobaczyć na żywo salę plenarną i Parlamentarium.

Wśród uczestników wycieczki znaleźli się laureaci konkursu "Miejsce Polski w Europie w kontekście 1050-lecia Chrztu Polski" z powiatu krośnieńskiego i miasta: Piotr Bolanowski, Szymon Folta, Kamila Koperstyńska, Marlena Paradysz, Kamil Misiurek, Dominik Misiak, Maksymilian Sanocki, Mikołaj Jakubik, Wojciech Lipiński, Aleksandra Korzeń, Michał Stryczniewicz, Dominik Zbaraża, Katarzyna Klamut, Kamil Wilk, Jakub Gondela, Jakub Węgrzynowicz i Piotr Zych z opiekunami Małgorzatą Błońską-Pudło, Elżbietą Longosz, Damianem Pulnarem, Robertem Kubitem i Markiem Franciszkiem Kubitem.
 
- Cały wyjazd określiłbym jako wspaniały. Największą atrakcją była możliwość zobaczenia pracy europarlamentu od kuchni, oraz zwiedzanie Królewskiego Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej. Uważam, że takie konkursy są świetną okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę, a samą nagrodę uważam za bardzo cenną - mówił o wyjeździe Jakub Węgrzynowicz.
 
- Bardzo się cieszę, że zorganizowana przeze mnie wycieczka dostarczyła tak wiele radości jej uczestnikom. Od lat organizuję wiele przedsięwzięć dla osób starszych i konkursów dla młodzieży na Podkarpaciu, a najlepszych zabieram do Brukseli tak, aby mogli zapoznać się z funkcjonowaniem instytucji unijnych. Istotne jest dla mnie również, aby na miejscu zobaczyli, jak bardzo ważna jest znajomość języków obcych, do których nauki ich zawsze gorąco zachęcam. Jestem pewny, że dzięki tego typu wyjazdom zyskają oni impuls do dalszych działań, rozwoju własnego i całego regionu - podsumowuje europoseł Tomasz Poręba.

ecr/pd

  • autor: ecr/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?