KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prezydent Przytocki nagrodzony w Zalaegerszeg

Prezydent Przytocki nagrodzony w Zalaegerszeg Fot: SERRES

16 grudnia w sali narad rady miasta Zalaegerszeg prezydent Krosna odebrał nagrodę "Zasłużony dla Miasta Zalaegerszeg". To prestiżowa nagroda przyznawana za wybitne zasługi na rzecz miasta.

REKLAMA


Samorządy Krosna i Zalagerszeg współpracują ze sobą od ponad 16 lat. W tym czasie udało się zrealizować szereg wspólnych przedsięwzięć.

W sierpniu 2009 roku z okazji wizyty w Krośnie prezydentów Polski i Węgier, na fasadzie jednego z budynków na Rynku, została umieszczona płaskorzeźba artysty ceramika Jánosa Németha. Zorganizowano kilkanaście wystaw artystów i fotografików z Zalaegerszeg w Krośnie. Corocznie Festiwal Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty" uświetniają występy zespołów artystycznych z Zalaegerszeg, natomiast krośnieńskie grupy artystyczne prezentują się na Festiwalu Egerszeg.

Aktywnie współpracują ze sobą Muzeum Rzemiosła w Krośnie i Muzeum Göcseji. W ramach tej współpracy od dziesięciu lat są wystawiane w Zalaegerszeg dzieła z krośnieńskiego Biennale Lnu.

W ciągu ostatnich lat współpracę nawiązały spółki miejskie Zala Depo sp. z o.o. i MPGK Krosno Sp. z o.o., a także Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp. z o.o. i Zalaviz S.A.

Nagroda dla Piotra Przytockiego jest wynikiem podjętego wysiłku w tworzenie i pielęgnację ścisłych relacji między dwoma narodami oraz miastami.

umk/pd
Fot: SERRES, archiwum UM Krosna

  • autor: umk/pd

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?