KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PiS przeciw "spalarni"

Poseł Piotr Babinetz (PiS) przekazał naszej redakcji stanowisko w sprawie głosowania rady miasta odnośnie budowy bloku energetycznego opalanego paliwem alternatywnym.

REKLAMA


W sprawie bloku energetycznego radni głosowali na ostatniej sesji 2016 roku: Radni apelują w sprawie spalarni.

2 stycznia otrzymaliśmy następujące stanowisko od Piotra Babinetza:

W związku z głosowaniem, na sesji Rady Miasta Krosna w dniu 29 grudnia 2016 r., większości Radnych Klubu Prawo i Sprawiedliwość Miasta Krosna za apelem do Zarządu Województwa Podkarpackiego o zmianę decyzji i uwzględnienie budowy bloku energetycznego opalanego paliwem alternatywnym - "spalarni odpadów" w Krośnie w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego, informuję, że:
1. Na walnym Zjeździe Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 22 Krosno-Przemyśl, który odbył się 26 listopada 2016 r. w Krośnie, delegaci przyjęli uchwałę zobowiązującą przedstawicieli PiS do sprzeciwu wobec planów wybudowania "spalarni odpadów" w Krośnie.
2. Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość, w tym szczególnie członkowie partii PiS (którzy wcześniej, zgodnie z wnioskiem ponad 5 tysięcy Krośnian, popierali przeprowadzenie referendum w sprawie budowy "spalarni odpadów" w Krośnie), są zobowiązani realizować decyzje najwyższych władz swojego ugrupowania.
3. Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest niezmienne i zgodne z uchwałą podjętą na naszym Zjeździe Okręgowym w Krośnie, czyli przeciwne budowie "spalarni odpadów" w Krośnie.

Wiceprezes Okręgu Krosno-Przemyśl PiS
Piotr Babinetz

Zobacz także: Poseł Piotr Babinetz o sytuacji w Sejmie i protestach w Krośnie [WYWIAD]

pd

 • autor: pd

12 komentarzy

 • ets

  Instalacja w Jaśle jest dobra dla Jasła według PiS?
  Instalacja w Krośnie jest zła dla Krosna według PiS?

  WTF?

  Zgłoś nadużycie ets wtorek, 10, styczeń 2017 09:40 Link do komentarza
 • obłuda

  chciałbym przypomnieć że Przytocki i jego banda przydupasów za wadliwie wykonaną utylizację i rozbudowę śmietniska ze środków miasta = a więc pieniędzy mieszkańców krosna w latach 2002-2010 wtopiła ok 50 mil zł. Tylko dla tego, ze Przytocki nie dba i nie dba o publiczne pieniądze. Z drugiej strony UE sugerowała o połowę mniejszą budowę zakładu utylizacji i segregacji śmieci Chory na manię wielkości Przytocki a nie na jakość, olał wnioski UE i w związku z tym musimy płacić większe koszty na zakład utylizacji oraz kolesiów , których tylko zajęciem jest liczenie tylko kasy. Jaki Olsen taki gang. Wszystko było opisane w Naszym Głosie ale lud jak do dzisiaj wierzy Przytockiemu a nie prawdzie i rzeczywistości, faktom. Jeszcze nie raz was wycycka.

  Zgłoś nadużycie obłuda wtorek, 10, styczeń 2017 09:07 Link do komentarza
 • obywatel RK

  Brawo

  Zgłoś nadużycie obywatel RK wtorek, 10, styczeń 2017 08:47 Link do komentarza
 • pjj

  A tymczasem w Jaśle
  http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/dzieki_wicemarszalek_marii_kurowskiej_mieszkancy_jasla_i_powiatu/11396/

  Warto przeczytać!. Sukces Marii Kurowskiej!
  W Jaśle powstanie Zakład Zagospodarowania Odpadów. To tam pójdą duże dotacje unijne!

  Krośnieńscy radni PIS chyba przejrzeli na oczy ale wydaje się że jest już za późno żeby jeszcze coś dla Krosna uratować!

  Zgłoś nadużycie pjj wtorek, 10, styczeń 2017 08:03 Link do komentarza
 • Hanka ot

  Dobrze z że smotnie działa. No tak, niedługo wszystko w Krośnie zablokują i sprawdzą się słowa Pana Kononowicza, że niczego nie będzie.

  Zgłoś nadużycie Hanka ot wtorek, 10, styczeń 2017 06:39 Link do komentarza
 • Flab

  PIS przeciw spalarni... a czy PIS ma program śmieci+ aby dopłacać do śmieci? Brawo Radni krośnieńscy, głosujcie głową a nie wg nakazu.

  Zgłoś nadużycie Flab wtorek, 10, styczeń 2017 06:18 Link do komentarza
 • hanka44kj

  ale jaja

  jezeli PIS jest przeciwny, to dlaczego na ostatnim glosowanie na Radzie Miasta wszyscy z PIS glosowali za wpisaniem spalarni do WPGO !?????

  prosze sprawdzic sobie ostatnie uchwaly Rady Miasta Krosna!!!

  skoro tak PIS nas broni, przed smrodem, to dlaczego dopuszczacie przywozenie smieci z 42 gmin DALEJ do Krosna, PIS za tym glosowal, i dlaczego PIS zakaceptowal budowe nowej kompostowni odpadow na wysypisku smieci ktora przedluzy zywotnosc wysypiska na nast 20 lat!!!!

  gdzie sa obietnice wczeszniejsze iz wysypisko zostanie zamkniete w 2018 r,????


  Dobrze ze SMOT dziala, !!!!

  Zgłoś nadużycie hanka44kj poniedziałek, 09, styczeń 2017 23:33 Link do komentarza
 • P z Krosna

  Radny Borcz poprzez głosowanie nie dopuścił do głosu na sesji krośnianina a później zagłosował między innymi za kompostownią w Krośnie.

  Zgłoś nadużycie P z Krosna poniedziałek, 09, styczeń 2017 20:50 Link do komentarza
 • zaniepokojony

  Radni PiS KOMPROMITACJA - ZAWODZĄ NA CAŁEJ LINII! PROSZĘ O NAZWISKA RADNYCH, KTÓRZY GŁOSOWALI ZA TYM SZKODLIWYM APELEM. Za głosowanie niezgodne z uchwałą podjętą na walnym Zjeździe Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 22 Krosno-Przemyśl powinni bez wyjątku być wykluczeni z PiS a następnie powinni złożyć mandaty. Nie po to głosowałem przeciw bandzie Barana i Przytockiego żeby opozycja ręką w rękę tą bandę wspierała. Ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi??

  Zgłoś nadużycie zaniepokojony poniedziałek, 09, styczeń 2017 19:46 Link do komentarza
 • jw

  .... chciałem to skomentować ale ......., brak słów, może jednak krótko: każdy z Naszych rodaków - mieszkańców Krosna i okolic chce zarabiać coraz więcej, co za tym idzie - więcej konsumować, czyli wytwarzać coraz więcej odpadów,... ale co dalej z nimi zrobić to panowie/panie z PiS-u już pewnie nie wiedzą ..... więc lepiej być na nie !!!.......

  Zgłoś nadużycie jw poniedziałek, 09, styczeń 2017 14:20 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?