KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rekord WOŚP Krosno: zebrana kwota przekroczyła 100 tysięcy [ZDJĘCIA]

Rekord WOŚP Krosno: zebrana kwota przekroczyła 100 tysięcy [ZDJĘCIA] Fot. Karol Słomka

Trwa podsumowywanie zbiórki podczas 25. Finału WOŚP w Krośnie. Już wiadomo, że padła rekordowa kwota ponad 100 tysięcy złotych. Nadal trwają aukcje w Internecie. Jak wyglądał finał w mieście? Zobacz zdjęcia.

REKLAMA


WOŚP to nie tylko rozrywka, ważnymi elementami było promowanie zdrowego trybu życia. W Krośnie odbył się bieg "Policz się z cukrzycą" oraz akcja promująca udzielanie pierwszej pomocy.

Podczas aukcji dzieł sztuki w BWA zebrano 6 550 złotych. Tylko za jeden obraz Magdaleny Wyżykowskiej-Figury uzyskano 750 zł. Zlicytowano też podwójny fotel na wydarzenia w RCKP organizowane w 2017 za 1 350 zł. Drugi taki podwójny fotel zlicytowano na WOŚP-owej scenie na Rynku za 1 300 zł. Zlicytowano też jubileuszowy tort wykonany przez mistrza cukiernictwa, Roberta Wołczańskiego.

Nie zabrakło koncertów, a przez miasto przeszła "WOŚP-owa parada". Pod halą MOSIR odbył się "WOŚP motoryzacyjny", czyli możliwość przejazdu rajdówką lub sprawdzenia swoich umiejętności w "próbie Stewarta". Dodatkowo strażacy dali pokaz swoich umiejętności ratowniczych.


Fot. Paweł Fiejdasz

W sumie, podczas 25. Finału WOŚP zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Trwa dalsze podliczanie, trwają też aukcje na Allegro (zobacz).

Rekordową puszkę do sztabu przyniosła Jagoda, mimo młodego wieku jest z WOŚP od wielu lat. Jej puszka zawsze pęka w szwach od zebranej kwoty. W tym roku Jagoda zebrała 5 265,50 zł!

- Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, ludziom dobrej woli, wolontariuszom, mediom, oraz wszystkim innym, którzy wspierają krośnieńską Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - mówi Przemek Polański, rzecznik prasowy WOŚP Krosno.

W 25. Finale brało udział 500 wolontariuszy, z czego kwestowało 150 osób.

Radna miasta, Anna Dubiel od Jerzego Owsiaka otrzymała indywidualne podziękowanie za 14-letni wkład w działalność WOŚP.

pd
Fot. Karol Słomka

  • autor: pd

7 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?