Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nie ma fotoradarów. Jest niebezpiecznie?

Nie ma fotoradarów. Jest niebezpiecznie? Fot. KrosnoCity.pl

Od ponad roku nie działają fotoradary na kluczowych skrzyżowaniach tzw. “obwodnicy”. Krosno negocjowało z ITD przekazanie urządzeń, jednak nie doszło do porozumienia. Tymczasem, czy na skrzyżowaniach zrobiło się niebezpiecznie?

REKLAMA



Fotoradary przestały funkcjonować wraz z końcem 2015 roku. To skutek zmiany przepisów. O sprawie na bieżąco informowaliśmy w KrosnoCity.pl:
- Zdemontowali dwa fotoradary. Pozostałe będą działać do końca roku
- Nie ma już dwóch masztów fotoradarów na Podkarpackiej
- Fotoradary pod znakiem zapytania. Dwa etaty mniej w Straży Miejskiej

Od tamtej pory fotoradary leżą bezczynnie w magazynie.

- Krosno w ubiegłym roku negocjowało z Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym przekazanie w użyczenie tej formacji posiadanych urządzeń rejestrujących. Z uwagi na zaproponowane niekorzystne dla gminy warunki do nawiązania współpracy nie doszło - wyjaśnia Tomasz Wajdowicz, komendant straży miejskiej w Krośnie.

Fotoradary miały poprawiać stan bezpieczeństwa na dwóch skrzyżowaniach ul. Podkarpackiej (tzw. "obwodnica") z ulicami: Zręcińską i Pużaka oraz Składową i Czajkowskiego. Ich zadaniem było wyłapywanie przypadków, gdy kierowcy ignorowali czerwone światło. Urządzenia nie działają od roku. Czy stan bezpieczeństwa uległ pogorszeniu? Statystyki tego nie pokazują, ilość zdarzeń jest tak mała, że trudno wyciągać z nich kategoryczne wnioski. Informację o liczbie zdarzeń uzyskaliśmy z komendy miejskiej Policji w Krośnie.

W 2015 roku (gdy działały fotoradary) na skrzyżowaniu z ul. Zręcińską doszło do jednego wypadku i jednej kolizji. Jedna osoba została ranna. W 2016 roku, po demontażu masztów, na tym samym skrzyżowaniu były 4 kolizje. Nikt nie został ranny.

Na skrzyżowaniu z ul. Czajkowskiego w 2015 roku doszło do 6 kolizji. Dokładnie tyle samo kolizji było przez cały 2016 rok, kiedy nie działały fotoradary.

W statystykach zdarzeń drogowych i liczbie rannych nie widać wyraźnego wpływu fotoradarów na skrzyżowaniach na bezpieczeństwo. Jakie są wasze odczucia?

pd

8 komentarzy

 • tropiciel oszustów

  @cynik-odpowiedz -Przytocki , chodziło o fotoradary i wzrost dochodu gminy na bieżące wydatki Przytockiego, urzędników i straży miejskiej

  Zgłoś nadużycie tropiciel oszustów piątek, 27, styczeń 2017 21:39 Link do komentarza
 • cynik

  Uważam, że ktoś kto wymyślił światła na skrzyżowaniu ulic: Podkarpackiej, Zręcińskiej i Pużaka, powinien wisieć tam za jaja i patrzeć jak kierowcy codziennie się męczą w godzinach szczytu i nie tylko. Spalają tony paliwa stojąc w gigantycznych korkach zatruwając środowisko. Piękne duże rondo rozwiązało by problem na tym skrzyżowaniu.

  Zgłoś nadużycie cynik piątek, 27, styczeń 2017 19:49 Link do komentarza
 • Zenek co nic nie wie

  Na obu skrzyżowaniach zamiast tych badziewnych świateł, któe z resztą regularnie się psują, powinny powstać porządne, duże ronda. Jest tam dużo miejsca, więc nie trzeba by stawiać prowizorycznych naleśników, a ruch stałby się bardziej płynny.

  Zgłoś nadużycie Zenek co nic nie wie czwartek, 26, styczeń 2017 10:20 Link do komentarza
 • Pp

  Jeszcze przydałyby się statystyki wypadków sprzed i po zamontowaniu tego odwracającego uwagę od przejścia dla pieszych licznika prędkości. On powinien być jak coś zaraz za skrzyżowaniem.

  Zgłoś nadużycie Pp czwartek, 26, styczeń 2017 01:12 Link do komentarza
 • edzio

  To oznacza że fotoradary nie mają wpływu na bezpieczeństwo tylko jako skarbonka do zbierania pieniędzy.

  Zgłoś nadużycie edzio środa, 25, styczeń 2017 22:33 Link do komentarza
 • ton

  to znaczy na trzeba wszędzie radary to będzie kasa

  Zgłoś nadużycie ton środa, 25, styczeń 2017 14:56 Link do komentarza
 • franek

  A w Jedliczu akcja odśnieżania boiska ze sztuczną nawierzchnią bo jeden z radnych chce grać w piłeczkę. Na chodnikach ślisko, ale czego sie nie robi dla radnego .

  Zgłoś nadużycie franek środa, 25, styczeń 2017 13:48 Link do komentarza
 • Zeiss

  ...do niczego nie są i nie były potrzebne, służyły jedynie do nabijania kasy dla U.M., gdyby zamiast nich zamontowano same sekundniki (szczególnie dla tirów z ladunkiem) kolizji ani rannych nie byłoby wcale

  Zgłoś nadużycie Zeiss środa, 25, styczeń 2017 12:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj