Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno ma koronera

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Są już w Krośnie lekarze, którzy stwierdzą zgon w niecodziennych przypadkach na terenie miasta. Funkcję miejskiego koronera będą pełnili lekarze Pogotowia Ratunkowego.  Miejski koroner ma za zadanie stwierdzenie zgonu tylko w niektórych przypadkach.

REKLAMAJako pierwsi informowaliśmy o potrzebie powołania koronera i prowadzonych w związku z tym rozmowach. Zobacz: Krosno będzie miało koronera. W styczniu 2017 roku ustalenia były bliskie finalizacji. Zobacz: W Krośnie będzie pracował koroner.

Kiedy nastąpi śmierć bliskiej osoby, konieczne jest stwierdzenie zgonu, ustalenie przyczyny  zgonu  i wystawienie karty zgonu. Wszystkie te czynności musi wykonać lekarz.

Istotne fakty
Jeżeli śmierć nastąpiła w czasie, kiedy lekarz rodzinny jest dostępny, w przychodni lub w szpitalu w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, to w pierwszej kolejności właśnie do nich należy się zwrócić, aby wykonali czynności związane ze stwierdzeniem zgonu.

W przypadku, gdy nie ma lekarza zobowiązanego do wystawienia karty zgonu, formalnie zgon stwierdzą lekarze powołani przez miasto.

Miejski koroner ma za zadanie stwierdzenie zgonu w niektórych przypadkach. Chodzi np. o sytuacje, gdy osoba zmarła nagle, ale nie w placówce zdrowia (np. szpital), wcześniej przez 30 dni nie była u lekarza rodzinnego, a śmierci nie poprzedziła akcja ratunkowa prowadzona przez profesjonalny personel.

Dostęp telefoniczny całą dobę pod numerami telefonów: 602 336 882 lub 606 477 179.

pd

2 komentarzy

  • Rolando

    Co to jest za info!! Zadnej zwiezlej tresci zadnych konkretnych informacjii.Wyobrazam sobie ze czytaja to ludzie wiekowi-i co , ano nic nie pojmyją! Powinno byc napisane .Zgon nalezy zglosic pod 112(np) reszta należy do sluzb zdrowotnych. Jesli taka instytucja ma pomoc-powinna byc maksymalnie prosta i jasna!!

    Zgłoś nadużycie Rolando niedziela, 12, luty 2017 12:03 Link do komentarza
  • mla

    Bardzo szczególny ten opisany ten przypadek. A poza tym podobno rodzinny jest całodobowy. Generalnie bełkot.

    Zgłoś nadużycie mla czwartek, 09, luty 2017 07:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj