KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyjątkowa zbiórka żywności dla krośnieńskich zwierząt

Wyjątkowa zbiórka żywności dla krośnieńskich zwierząt Fot. OTOZ Animals Krosno

Pod hasłem "Pełna miska dla krośnieńskiego zwierzaka" rozpoczęła się w krośnieńskich szkołach wyjątkowa zbiórka karmy dla zwierząt. Organizatorem akcji jest portal KrosnoCity.pl, firma AutoSzyby Servis Krosno oraz OTOZ Animals.

REKLAMA


Dlaczego ta zbiórka jest wyjątkowa? Zima mija, ale zwierzęce dramaty rozgrywają się nadal, każdego dnia, przez cały rok. Pod opieką OTOZ Animals znajdują się umęczone psy, małe kocięta, a także jeże - pogryzione przez psy lub osierocone młode, bo dorosłe jeże bez przerwy giną pod kołami samochodów.

Psy i koty, zagłodzone, chore, bite i zaniedbane potrzebują naszej pomocy. W tej trudnej sytuacji konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego wyżywienia.

- Potrzebujemy wysokoenergetycznej karmy dla zagłodzonych, karmiących, suk oraz dla ich maluchów, które w najważniejszym etapie swego życia często są dramatycznie niedożywione. Potrzebujemy karmy dietetycznej dla kotów po wypadkach i zastępczego mleka dla małych jeży czy kociąt. Prosimy o karmę dla staruszków - często z problemami gastrycznymi, często bez zębów, te zwierzaki nie radzą sobie z twardym jedzeniem - apelują krośnieńscy "Animalsi".

Zbiórka na rzecz krośnieńskich zwierzaków prowadzona jest w krośnieńskich szkołach od 13 lutego i potrwa do 3 marca 2017 roku. Żywność oraz inne zebrane rzeczy zostaną przekazane do OTOZ Animals Krosno. Weź udział w wydarzeniu na Facebook'u: Pełna miska dla krośnieńskiego zwierzaka

Dary można również przekazywać bezpośrednio do organizatorów: redakcja KrosnoCity.pl (Krosno, ul. Kościuszki 49) w Krośnie oraz firmy AutoSzyby Servis (Krosno, ul. Podkarpacka 19).

Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych.

- Za wszystkie przekazane dary serdecznie dziękujemy i liczymy na powodzenie akcji wśród uczniów krośnieńskich szkół oraz mieszkańców - mówią inspektorzy z OTOZ Animals Krosno.

Jakie zwierzaki potrzebują szczególnej karmy wysokiej jakości? Przybliżamy takie przykłady.

Tina
Jedną z nich jest Tina, około 6-letnia suczka w typie husky. Gdy została odebrana poprzedniej właścicielce, znajdowała się w fatalnym stanie: była niedożywiona, trzymana na łańcuchu, w maksymalnie zaciśniętej obroży.

Chorowała po porodzie, bez pomocy weterynaryjnej. Suczkę oddano pod opiekę Animalsów, dopiero po ujawnieniu bardzo dużego guza. Tina przeszła operację i wraca do zdrowia pod opieką "Animalsów", wymaga jednak bardzo dobrego odżywiania.

Kora
Inny drastyczny przykład to Kora i jej szczeniak. "Animalsi" zastali szczenię na materacu pod gołym niebem na kilkunastostopniowym mrozie. Sama Kora była koszmarnie wychudzona. Wkrótce okazało się, że szczeniaków było więcej. Kora doprowadziła inspektorów do miejsca, gdzie znaleźli pozostałe 5 maluszków... z ranami kłutymi. Pod ciałami szczeniaków leżał jeszcze martwy młody kot.

Sprawę zgłoszono Policji. "Animalsi" potrzebują teraz karmy dla wygłodzonej kory i jej szczeniaka, a także środków na ich leczenie oraz domów tymczasowych lub najlepiej stałych. O dramatycznej sytuacji Kory pisaliśmy tutaj: Pięć szczeniąt zabitych, ostatnie zamarzało poza zasięgiem matki na łańcuchu [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Co jest potrzebne?

Dla psów
Potrzebna jest mokra karma, dobrze przyswajalna i bogata w składniki odżywcze. Przykładowe marki to Rafi albo Dolina Noteci. Ponadto dla osłabionych szczeniaków: karmy "Junior" z Dolina Noteci, Bozita, Animonda, Royal Canin itp.

Pokarm dla jeży
Royal Canin Baby Dog Milk to jedyny produkt nadający się dla młodych jeży. - Potrzebujemy choć 1 puszkę awaryjnie, na wszelki wypadek - mówi Magda z krośnieńskiego OTOZ "Animals".

Ponadto Royal Canin Convalescence support instant jest dla dorosłych, osłabionych jeży. Dorosłe jeże można też żywić kocią karmą w puszkach, ale bez węglowodanów, czyli bez dodatków zbóż. Taka karma kocia to np. Bozita albo Carne.

Potrzebna jest też grzałka do suchego terrarium dla wychłodzonych maluchów (chodzi głównie o jeżyki, ale nie tylko).

Dla kotów i kociąt
Mokra karma, przede wszystkim dla maluchów JUNIOR - SMILLA, ANIMONA, FELIX oraz mleko w proszku dla kociąt. Sucha karma, przede wszystkim dla maluchów JUNIOR - SMILLA, PURINA.

Dla chorych i osłabionych są potrzebne suplementy wzmacniające odporność: VetoMune, Scanomune czy ImmunodolCat. Ponadto karma specjalistyczna Royal Canin Gastro intenstinal (sucha i mokra) dla kotów z problemami przewodu pokarmowego. Karma zastępcza ROYAL CANIN CONVALESCENCE SUPPOT - INSTANT 50 g (proszek).

pd/mg
Fot. OTOZ Animals Inspektorat w Krośnie

 • autor: pd/mg

2 komentarzy

 • słonik

  @joasiek - w sklepach zoologicznych i na pewno u weterynarzy. Możesz szukać jeszcze w dużych sieciach handlowych, może w Carrefour, lub w Kaufland. W zoologicznym mieć powinni :) ALe z tego co ja wiem, można przynosić inne karmy także, te są specjalistyczne z uwagi na wysokie zapotrzebowanie dla tych najbardziej chorych i potrzebujących. Zdrowe zwierzaki zjedzą tradycyjną karmę dostępną w każdym sklepie :)

  Zgłoś nadużycie słonik wtorek, 21, luty 2017 17:51 Link do komentarza
 • joasiek

  gdzie to wszystko można kupić??

  Zgłoś nadużycie joasiek wtorek, 21, luty 2017 17:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?