KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kobiety strajkowały na rynku w Krośnie [ZDJĘCIA]

Kobiety strajkowały na rynku w Krośnie [ZDJĘCIA] Fot. Karol Słomka

8 marca krośnianki protestowały na Rynku. Kobiety manifestując walczą o uznanie ich praw przez populistyczne i antykobiece rządy państw. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet.

REKLAMA


Czego żądają kobiety?

1. Pełni praw reprodukcyjnych: utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro czy badań prenatalnych najnowszej generacji.

2. Państwa wolnego od zabobonów: rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej, nie watykańskiej, likwidacji tzw. "klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt Kościoła, niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele, wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele.

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej: przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową, bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej, bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji, ochrony ofiar i izolacji sprawców, współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej, ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy.

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet: zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet, realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami, skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych, podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia, równości płac bez względu na płeć.

mg
Fot. Karol Słomka

 • autor: mg

54 komentarzy

 • maka
 • j...

  Wypisujesz bzdury i na dodatek powołujesz się na św. Jana Pawła. Opamiętaj się

  Zgłoś nadużycie j... niedziela, 12, marzec 2017 11:44 Link do komentarza
 • maka

  sędzia
  ani słowa nie pisałam o Krośnie, ale jeśli jest jak piszesz, to może coś zmienić?

  Zgłoś nadużycie maka niedziela, 12, marzec 2017 10:56 Link do komentarza
 • sędzia

  @ maka głupoty pleciesz jak byś była chora psychicznie( chyba że ci płacą) . Zajmujesz sie polityką na ktorej sie nie znasz a na podwórko krośnieńskim dyktatura komunistyczna od 14 lat ma się dobrze. Wspierana propagandowo przez komucha z K24, KC. Przytocki i jego kolesiostwo z urzędy i z podległych jednostek za nic mają przepisy prawa, mataczą, ukrywają prawdę, szkodzą obywatelom miasta, brak przejrzystości w rożnych dziedzinach w tym i przyznawanych środkach, przetargach, brak możliwości wypowiedzenia się itp . I według ciebie w Krośnie jest demokracja. Według mnie to prywata, kolesiostwo i degradacja miasta. Wszyscy co poznali Dyzmę ci więcej powiedzą.

  Zgłoś nadużycie sędzia niedziela, 12, marzec 2017 10:36 Link do komentarza
 • maka

  do j..
  No cóż, skoro logiczne argumenty są dla Ciebie nielogiczne, odpowiem Ci cytatem mądrzejszych ode mnie:

  " WOLNOŚĆ JEST TYLKO WÓWCZAS, GDY NARÓDTWORZY JEDNOŚĆ, A LUD W NIM ŻYJĄCY CZUJE SIĘ WŁODARZEM, A NIE ZAŚ NIEWOLNIKIEM GARSTKI OPĘTANYCH"

  i na pożegnanie, bo widzę, że dyskusja nie ma sensu:

  "LEPIEJ BYC ATEISTĄ, NIŻ ZŁYM CHRZEŚCIJANINEM"

  Pozdrawiam :)

  Zgłoś nadużycie maka niedziela, 12, marzec 2017 09:39 Link do komentarza
 • j...

  Pokrętna logika a właściwie jej brak. Uznajesz wyższość prawa stanowionego nad prawem naturalnym (dla mnie bożym). Według ciebie lekarz nie ma walczyć o życie, również tych bezbronnych dzieci, tylko ma wykonywać polecenia. Co do Chazany, to przykład pełen optymizmu. Nawet taki grzesznik jak on, nawrócił się. Czego i tobie szczerze życzę.
  To, że jakiś sędzia ukradł, nie oznacza, że trzeba powołać komisję zajmującą się złodziejstwem wśród sędziów. Kradzież ma być karana bez względu na to, kto jej dokonał. Życzę miłej niedzieli i udanych zakupów.

  Zgłoś nadużycie j... niedziela, 12, marzec 2017 07:49 Link do komentarza
 • maka

  do j...
  No to sie nie dogadamy :)
  Poszłam z własnej woli i zrobiłabym to znowu :)
  Co do "klauzuli sumienia" - dlaczego lekarze wybierają specjalizację, która każe im działać wbrew sumieniom? Jeżeli w Polsce jest dopuszczona prawnie możliwosć aborcji, to wybierająć specjalizacje w ginekologii student medycyny wie na co się pisze. Niech zostanie taki np laryngologiem, skoro ma dylematy sumienia i nie będzie problemu.
  W doktorze Chazanie jakoś to sumienie obudziło się po wielu przeprowadzonych aborcjach - neofita?
  Tabletka "dzień po" nie jest- jak twierdzi pan Radziwił wczesnoporonną, ale on by jej nie zapisał nawet zgwałconej dziewczynie! To jego sumienie? Jak ma się łamanie przysiegi która skladał wybierając ten zawód do sumienia?
  A skąd motyw pedofilii to już nie rozumiem zupełnie ;)
  Czy wiesz co znaczy to słowo? Moze sprawdź? Nie znam człowieka, który nie byłby za jej karaniem.
  I tu się zgadzamy! Sukces! :)
  A jakie postulaty są wrogie w stosunku do kościoła? Chyba nie było tam o ukaraniu księży pedofilów?
  Chociaż oczywiście powinni być ścigani i karani

  Zgłoś nadużycie maka sobota, 11, marzec 2017 20:37 Link do komentarza
 • j...

  Myślę, że ten odstrzał zrozumiałaś nie po mojej myśli. :-)
  Co do dogadania, musiałabyś uznać, że ten zlot był głupi i świadome w nim uczestnictwo uwłacza godności kobiety.
  Domaganie się "likwidacji tzw. "klauzuli sumienia", jest próbą podjęcia walki z wolnością człowieka. Bóg stworzył nas wolnymi i jeśli coś nie jest zgodne z sumieniem człowieka, ma on prawo zachować się tak jak trzeba, a nie tak jak ktoś mu nakazuje. Pedofilie powinno się ścigać i surowo karać, bez względu na to kogo ona dotyczy. Stawianie sprawy tak jak to jest ujęte w tych kretyńskich postulatach jest podłe i świadczy o wrogości autorów tych postulatów wobec kościoła. Postulat o alimentach jest postulatem świadczącym, że jego autorzy mają jednak jakąś pozytywną cechę. Myślę tu o poczuciu humoru. Wymyślił go pewnie sam pan Mateusz K. :-)

  Zgłoś nadużycie j... sobota, 11, marzec 2017 17:43 Link do komentarza
 • do ...j

  Jesteś fanatyczką, chorą psychiczn

  Zgłoś nadużycie do ...j sobota, 11, marzec 2017 17:42 Link do komentarza
 • maka

  j...
  myślę, że przy kawce byśmy się dogadały :)
  Dziękuję za polecenie opatrzności, chociaż wiem, że w natrudniejszych chwilach w 100 % można liczyć tylko na siebie...
  Ale że katoliczka myśli o prawie do odstrzału?
  Czy to po katolicku?

  Zgłoś nadużycie maka sobota, 11, marzec 2017 16:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?