Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zmiany w oddziałach okulistyki krośnieńskiego szpitala

Zmiany w oddziałach okulistyki krośnieńskiego szpitala Fot. archiwum

Pacjenci mogą już korzystać ze zmodernizowanych sal Oddziału Okulistyki i Okulistyki Dziecięcej, który wchodzi w skład Podkarpackiego Ośrodka Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II.

REKLAMAOddział okulistyczny krośnieńskiego szpitala został przeniesiony w nowe miejsce i aktualnie jest zlokalizowany na poziomie -1 (poprzednio był na szóstym piętrze). Równocześnie dokonano modernizacji tak, by był bardziej przyjazny dla pacjentów.

Ściany pomalowano ciepłymi kolorami, wyremontowano łazienki oraz dostosowano je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymieniono też drzwi.

W skład oddziału wchodzi obecnie 9 sal, w tym 1 sala dla dzieci z opiekunem i 1 sala pooperacyjna. Pomieszczenia wzbogacono o elementy dekoracyjne.

Stworzono także dwie przytulne poczekalnie dla pacjentów oczekujących na zabiegi doszlistkowe w ramach realizowanego przez szpital programu lekowego. Rocznie na oddziale wykonuje się m.in. blisko 3000 operacji zaćmy, 120 witrektomii, 100 operacji przeciwjaskrowych oraz 50 zewnątrztwardówkowych operacji odwarstwienia siatkówki.

Miesięcznie na oddziale odbywa się około 100 iniekcji doszklistkowych u pacjentów objętych programem lekowym. Ponadto, jako jedyny ośrodek publiczny w województwie, Krosno wykonuje operacje zeza u dzieci.

Wartość przeprowadzonej inwestycji wraz z zakupem sprzętu medycznego w postaci narzędzi chirurgicznych i aparatu EKG wyniosła około 300 tys. zł. W całości sfinansowano ją ze środków szpitala.

pd
Fot. archiwum

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj