KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


IV Targi Zatrudnienia oraz Akademickie Dni Nauki w PWSZ

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum PWSZ Krosno

24 marca w hali sportowej PWSZ w Krośnie przy ul. Wyspiańskiego 20 odbędą się IV Targi Zatrudnienia oraz Akademickie Dni Nauki. Uczelnia zaprasza na konferencję, na której zostaną poruszone kwestie dotyczące oczekiwań i wymagań pracodawców wobec absolwentów szkół wyższych.

REKLAMA


Targi zatrudnienia
Po raz czwarty 24 marca w hali sportowej przy ul. Wyspiańskiego 20 w Krośnie odbędą się targi zatrudnienia.

Podczas wydarzenia zaprezentują się pracodawcy z regionu oraz instytucje, które przekażą informacje i porady dotyczące aktywnego poruszania się na rynku pracy.

- Uczestnictwo w targach jest jedną z najbardziej efektywnych form poszukiwania pracy. Targi ułatwiają nawiązanie kontaktów z pracodawcami, pozwalają na uzyskanie informacji odnośnie specyfiki pracy w danej firmie, a także umożliwiają bezpośrednie aplikowanie na dane stanowisko pracy - mówi Sylwia Gunia z biura karier PWSZ Krośnie.

Uczelnia zaprasza studentów, absolwentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkie osoby poszukujące pracy. Targi odbędą się w godzinach od 9.30 do 14.00. Wstęp jest bezpłatny.

- Warto zabrać ze sobą co najmniej kilka egzemplarzy CV - podkreśla Sylwia Gunia z PWSZ.

Pracodawcy o pracownikach
Krośnieńska uczelnia wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom rynku pracy zorganizowała konferencję "Kompetencje inżynierskie, a ich absorpcja na rynku pracy", podczas której zostaną poruszone kwestie dotyczące oczekiwań i wymagań pracodawców wobec absolwentów szkół wyższych.

Prelegentami konferencji będą m.in.: Tomasz Bardzik - dyrektor operacyjny i techniczny Grupy Nowy Styl, Andrzej Rybka - dyrektor Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza" czy Paweł Chojnacki - specjalista ds. inwestycji i programów Europejskich PZL Świdnik SA.

Udział w panelu dyskusyjnym zapowiedzieli przedstawiciele największych przedsiębiorstw z naszego regionu. Konferencja uzyskała rekomendacje w ramach programu "Podkarpackie - przestrzeń otwarta".

- Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli firm, dyrektorów, nauczycieli, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych - dodają organizatorzy.

Akademickie Dni Nauki
W dniach 23-24 marca uczelnia zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Akademickich Dniach Nauki, podczas których odbędą się warsztaty, zajęcia praktyczne oraz laboratoria z różnych dziedzin nauki.
 
Organizatorami targów są Biuro Karier PWSZ w Krośnie oraz Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie, CEiPM OHP w Krośnie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Krosna oraz rektor PWSZ w Krośnie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal KrosnoCity.pl

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?