KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Mistrz lepienia pierogów" w ZSP 2

"Mistrz lepienia pierogów" w ZSP 2 Fot. ZSP nr 2

W ZSP nr 2 w Krośnie odbył dzień otwarty dla gimnazjalistów, w ramach konkursów: gastronomicznego "Mistrz lepienia pierogów" oraz fryzjerskiego "Odkryj swój talent".

REKLAMA


9 marca odbyła się już szósta edycja konkursów: gastronomicznego "Mistrz lepienia pierogów" oraz fryzjerskiego "Odkryj swój talent". Są to konkursy dla gimnazjalistów w ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ks. S. Szpetnara w Krośnie.

Do udziału zgłosiło się 5 drużyn z następujących szkół: Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie Gimnazjum Nr 3, Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie, Gimnazjum Nr 1, Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie oraz Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.

Gimnazjaliści mogli sprawdzić się w wybranych przez siebie zawodach, a także zaprezentować swój talent i kreatywność w tworzeniu fryzur oraz potraw. Głównym celem turniejów było ukazanie uczniom atrakcyjności zawodów fryzjerskiego i gastronomicznego, pomoc w rozpoznaniu predyspozycji zawodowych oraz rozwijanie pasji w tych kierunkach.

Turniejowe zmagania dostarczyły uczestnikom wiele wrażeń. Dzień otwarty stał się dla gimnazjalistów okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły, nowoczesnymi i profesjonalnymi pracowniami oraz nową salą gimnastyczną. W czasie rozmów z nauczycielami i uczniami szkoły gimnazjaliści uzyskali informacje na temat oferty kształcenia i atmosfery panującej w szkole.

Gimnazjaliści dowiedzieli się, że ZSP nr 2 stwarza możliwość uczestnictwa w zagranicznych stażach zawodowych w ramach projektów europejskich ERASMUS+. Uczniowie, którzy niedawno doskonalili swoje umiejętności zawodowe w Rimini we Włoszech (projekt  Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe - staże zagraniczne") częstowali swoich młodszych kolegów włoskimi smakołykami wykonanymi według włoskich receptur, a były to: calzone z brokułami, kurczakiem i ricottą, gniazdka makaronowe, bruschettę, sałatkę z owoców morza, pizzę, tiramisu i drobne ciasteczka. Smakołyki zostały przygotowane w ramach tzw. "dnia włoskiego".

red.
Fot. ZSP nr 2

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?