KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: Przesunąć przejście? Żaden problem!

Krosno: Przesunąć przejście? Żaden problem! Fot. KrosnoCity.pl

Prewencyjne działania Policji na drogach są skierowane nie tylko do kierowców. Także pieszym funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu przepisów. Zdarza się też, że Policja wnioskuje o ułatwienie życia pieszym.

REKLAMA


Ulica Naftowa, sąsiedztwo parkingu położonego między Krakowską, Kolejową i Naftową. Ruch pieszych w tym miejscu nie odbywa się przy samej ul. Krakowskiej, ale chodnikiem, wzdłuż sklepów.

Piesi pokonują ul. Naftową na wysokości schodów, jednak dwa przejścia dla pieszych znajdują się kilka i kilkanaście metrów dalej. W tym miejscu policjanci już wielokrotnie upominali przechodniów, a nawet karali mandatami. Czy jednak takie rozwiązanie ma sens? Przecież przejście dla pieszych bez problemu mogłoby się znajdować właśnie na wprost schodów, tam gdzie ludzie najczęściej przechodzą.

Policja zwróciła się do urzędu miasta z wnioskiem o przesunięcie przejścia.

- Znana jest nam sytuacja dotycząca przejścia dla pieszych na ul. Naftowej. Przejście to zostanie przesunięte zgodnie z sugestią Policji w czasie odnowienia oznakowania poziomego dróg na terenie miasta - odpowiada Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?