KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: modernizujemy szkoły, za kasę z Unii

Krosno: modernizujemy szkoły, za kasę z Unii Fot. archiwum UM Krosno

Krosno zajęło II miejsce w Polsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego podsumowującym wykorzystanie dotacji unijnych na oświatę w latach 2007–2015.

REKLAMA


Ranking został opracowany przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.

Do opracowania rankingu przeanalizowano dane finansowe dotyczące wykorzystania funduszy unijnych w budżetach samorządowych, w szczególności finansowania bieżących zadań w oświacie, w tym na podniesienie kompetencji uczniów, realizację przez uczniów staży i praktyk zawodowych, czy wyposażenia pracowni szkolnych (z pominięciem wydatków inwestycyjnych). Pozycja samorządów w rankingu zależała od wysokości tych dotacji w przeliczeniu na jednego mieszkańca za okres 2007-2015.

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbyło się podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty "Edukacja Przyszłości", która odbywała się w Toruniu od 15 do 16 marca.

Nagrodę w imieniu prezydenta Krosna odebrała Jolanta Kopciuch–Szmyd, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji UM Krosna.

Tak wysoką pozycję naszego miasta zawdzięczamy realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych zarówno przez dyrektorów krośnieńskich szkół, jak i realizowanych przez miasto.

umk/red.

 • autor: umk/red.

6 komentarzy

 • prounijny

  Podkarpacie -region PIS. Rzad psioczy zniechęca i buntuje obywateli -jakoby rezim unijny i trzeba go negować. Kiedy jednak druga rączką od tego "Judasza" czyli UE-przyjmuje jałmużnę, w postaci rożnych dopłat dotacji i finansowań. Jeżeli ktoś jest be to bądźmy honorowi i nie zgrywajmy dziadów jarmarcznych. No tak pieniądze nie śmierdzą-p. jarku!!! .

  Zgłoś nadużycie prounijny niedziela, 02, kwiecień 2017 10:37 Link do komentarza
 • baltazar

  To chyba z okazji "Prima aprilis".

  Zgłoś nadużycie baltazar niedziela, 02, kwiecień 2017 09:13 Link do komentarza
 • mm

  sw- propaganda działą z tym ze więcej dostajemy niż wpłacamy a pomyśl tak racjonalnie skąd niby unia miałaby aż tyle środkow na to żeby utrzymać całą tą bandę unijnych urzędników których jest tam cała masa?? Pewnie zaraz przytoczysz brednie o tym ze więcej wpłacaja bogadsze kraje unii brednie Przecież to jest logiczne ze każde kraje członkowskie wpłacają więcej niż otrzymują każdy kto myśli racjonalnie o tym wie

  Zgłoś nadużycie mm sobota, 01, kwiecień 2017 16:52 Link do komentarza
 • pwou

  sw- ciekawe czyje dzieci wyjeżdżaja? niech to będzie jawne.Kto za darmo da ci wiecej niż dasz? Unia ma pieniązki te co my i inne kraje wpłacają I nimi rzadzi . Matematyka się kłania .

  Zgłoś nadużycie pwou sobota, 01, kwiecień 2017 14:30 Link do komentarza
 • sw

  panie sceptyk. odkąd jesteśmy w Unii to znacznie więcej dostajemy niż wpłacamy . A po drugie idea jest taka, że dostają kasę ci którzy mają najlepsze pomysły - piszą projekty, przechodzą najlepsze. Inaczej ta kasa byłaby u rządzących i szkoły dostałyby wielkie g. a kasa szła by głównie na imprezy kościelne czy inne głupoty. Przed wejściem do Unii np. nie było żadnych wyjazdów zagranicznych dla uczniów, które sfinansowałoby państwo. Obecnie rocznie idzie na to w samym Krośnie ok. 100 tys. euro. Czujesz różnicę ?

  Zgłoś nadużycie sw sobota, 01, kwiecień 2017 14:16 Link do komentarza
 • sceptyk

  Kłamstwo.
  To nie jest kasa z unii.
  To jest kasa z naszych podatków.
  Unia nie ma żadnych pieniędzy - ma tylko te, które poszczególne państwa jej przyślą wcześniej zabierając w podatkach swoim obywatelom.

  Zgłoś nadużycie sceptyk sobota, 01, kwiecień 2017 11:35 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?