KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pola Nadziei: akcja na rzecz hospicjum odbędzie się w Niedzielę Palmową

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) już po raz dziewiąty odbędą się "Pola Nadziei" - kwitnąca akcja na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Na ulice naszego miasta wyjdą wolontariusze z naręczami żywych i wykonanych z papieru żonkili. Będą je wręczać wszystkim, którzy choć drobnym datkiem zechcą wspomóc szczytny cel.  

REKLAMA


- We wszystkich krośnieńskich placówkach oświatowych powstały koła zrzeszające młodych wolontariuszy, którzy pod kierunkiem nauczycieli będą uczestniczyć  w naszej akcji. Znacznie rozszerzyliśmy grupę uczestników krośnieńskiej akcji, są już z nami między innymi radni miejscy, krośnieńskie Amazonki, harcerze, Akcja Katolicka czy miejskie jednostki pomocnicze - mówi Krzysztof Smerecki, koordynator akcji.

- Dziękujemy w imieniu wszystkich organizatorów Krośnieńskich Pól Nadziei wszystkim darczyńcom za dotychczasowy udział poprzednich edycjach naszej akcji - dodaje.

Ósma edycja zaangażowała w Krośnie i okolicy prawie 2000 wolontariuszy i przyniosła łącznie ok. 110 000 zł, które zostały przekazane w całości krośnieńskiemu Hospicjum im. św. Jana z Dukli.

Zasady zbiórki pozostały bez zmian. Dwu- lub trzyosobowe zespoły z dorosłym opiekunem będą zbierać pieniądze do puszek. Zarówno kwestujący, jak i ich opiekunowie są wyposażeni w legitymacje wydane przez organizatora zbiórki. Zbiórka jest zarejestrowana pod nr 2016/28/OR w rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kwestę organizuje Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Akcję wspierają honorowym patronatem Elżbieta i Piotr Przytoccy oraz metropolita przemyski.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?