KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Młodzi budowlańcy rywalizowali w Turnieju Systemów Dociepleń

Młodzi budowlańcy rywalizowali w Turnieju Systemów Dociepleń Fot. Piotr Dymiński

Regionalny Turniej Systemów Dociepleń, który końcem marca rozstrzygnięto w Krośnie, przyciągnął drużyny z całego województwa. Drużyna z krośnieńskiej "Budowlanki" zajęła II miejsce.

REKLAMA


28 marca w Pracowniach Szkolnych Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie przy ul. Lewakowskiego 27b przeprowadzono Regionalny Turniej Systemów Dociepleń.

Inicjatorami turnieju byli nauczyciele zawodu z MZS nr 5. Szkoła przeprowadziła go we współpracy i pod patronatem firmy GREINPLAST PODKARPACIE z Krosna.  Do współzawodnictwa zaproszono dwuosobowe zespoły uczniów szkół budowlanych z Podkarpacia. Zaproszenie przyjęło 6 szkół:

- Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie,
- Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli,
- Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu,
- Zespół Szkół w Czudcu,
- Zespół Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki w Brzozowie.

Gospodarze wystawili również swoją drużynę.

Zadania do obu części turnieju, pisemnej i praktycznej, przygotowali przedstawiciele firmy GREINPLAST PODKARPACIE. Oni również czuwali nad przebiegiem zawodów i ocenili rezultaty. Komisję tę stanowili Małgorzata Cichoń - kierownik marketu w Krośnie, Paweł Hydzik - przedstawiciel handlowy firmy oraz Piotr Głowacki, właściciel firmy remontowo-budowlanej "PARTNER" z Sądkowej - wykonawca ściśle współpracujący z firmą sponsora.

W efekcie współzawodnictwa, którego zasadniczym punktem było wykonanie określonego detalu docieplenia oraz fragmentu akrylowego tynku cienkowarstwowego, wyłoniono zwycięzcę - drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli w składzie Kacper Guzik i Jakub Kucharczyk, których opiekunem była Agnieszka Grzywacz. Kolejne dwa miejsca przypadły drużynie gospodarzy w składzie Kacper Herba i Krystian Rysz (opiekun Jan Urbanek) oraz zawodnikom z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa, Patrykowi Januszowi i Maciejowi Rachwałowi (opiekun Tomasz Kaczkowski).

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody w postaci atrakcyjnych narzędzi przydatnych przy pracach budowlanych, a ich szkoły puchary i dyplomy. Wszystkich pozostałych uczestników uhonorowano dyplomami uczestnictwa w turnieju i wręczono im pamiątkowe gadżety.

Zdaniem oceniających młodzi budowlańcy wykazali się dobrym przygotowaniem z zakresu systemów dociepleń, a turniejowa  "walka" była bardzo wyrównana.

Turniej wpisuje się ściśle w obecny trend korzystania w trakcie edukacji zawodowej młodzieży ze współpracy z wykonawcami i różnorodnej pomocy ekspertów-praktyków. W ramach podpisanej umowy o współpracy z firmą GREINPLAST PODKARPACIE, młodzież z "Budowlanki" w pierwszym semestrze tego roku szkolnego uczestniczyła w kilku szkoleniach i warsztatach przeprowadzonych przez jej pracowników.

Sponsor turnieju, GREINPLAST PODKARPACIE, dostarczył także materiały budowlane potrzebne do przeprowadzenia zawodów, "ubrał" zawodników w odzież roboczą oraz zafundował wszystkie nagrody i gadżety.

red./pd

  • autor: red./pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?