KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ponad 400 dzieci zapisano do krośnieńskich podstawówek

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W poniedziałek, 10 kwietnia zostały ogłoszone wyniki tegorocznej rekrutacji do krośnieńskich szkół podstawowych. Rekrutacja corocznie jest prowadzona elektronicznie. Tylko czworo dzieci nie znalazło miejsca w wybranych przez rodziców szkołach podstawowych. Ostateczne wyniki rekrutacji do szkół podstawowych poznamy 20 kwietnia.

REKLAMA


Do szkół podstawowych w procesie rekrutacji zostało zapisanych 406 dzieci, w tym 288 stanowiły zgłoszenia dzieci z obwodów.
 
Spośród szkół podstawowych najwięcej dzieci rozpocznie edukację w Szkole Podstawowej Nr 15 (96), w Szkole Podstawowej Nr 14 (56), w Szkole Podstawowej Nr 6 (49) i Szkole Podstawowej Nr 4 (44). Od nowego roku szkolnego 2017/2018 do krośnieńskich szkół podstawowych będzie uczęszczało 24 dzieci spoza Krosna.

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 wg stanu na dzień 10 kwietnia 2017 r.

 

Spośród ubiegających się o miejsce w szkole podstawowej, 4 dzieci nie znalazło miejsca w wybranych przez rodziców szkołach podstawowych. O zakwalifikowaniu dziecka zdecydowała liczba punktów ustalonych na podstawie kryteriów przyjętych przez radę miasta. W wyniku rekrutacji powstanie 19 oddziałów klas pierwszych w szkołach podstawowych, w tym oddział integracyjny oraz klasa sportowa w dyscyplinie pływanie. Na ogólną liczbę zakwalifikowanych 402 dzieci, tylko 14 stanowią 6-latki.

Ostateczne wyniki rekrutacji do szkół podstawowych poznamy 20 kwietnia, gdy rodzice dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych szkół potwierdzą wolę uczęszczania dziecka do szkoły podstawowej od  1 września 2017 r. Mają na to czas do 19 kwietnia. Równolegle w szkołach podstawowych, które dysponują wolnymi miejscami będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca. Wnioski o przyjęcie do szkoły podstawowej w trybie rekrutacji uzupełniającej można pobrać ze strony naboru nabor.pcss.pl/krosno, wydrukować, podpisać i wraz z kompletem wymaganych dokumentów zanieść do szkoły wybranej na pierwszym miejscu na liście preferencji od 10 kwietnia do 21 kwietnia, do godz. 9.00. Wnioski zostaną zarejestrowane w systemie przez dyrektorów szkół. Wyniki rekrutacji uzupełniającej poznamy 27 kwietnia.

Wolne miejsca w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Krosno na rok szkolny 2017/2018

 

umk/red.

  • autor: umk/red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?