KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Balonowa Kadra Narodowa będzie ćwiczyć w Krośnie. Pierwsze loty w piątek rano!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

W Krośnie odbędzie się trening Balonowej Kadry Narodowej. Zawodnicy przyjadą do Krosna już w czwartek (27 kwietnia). Treningi kadry w Krośnie zaplanowano na piątek i sobotę.

REKLAMA


Balonowy Puchar Polski
XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, rozpoczynają się na krośnieńskim Rynku 29 kwietnia o godzinie 21:30. Zawody w tym roku mają rangę Balonowego Pucharu Polski. Przewidziane jest też rozegranie Memoriałów Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Jerzego Piłata.  Pierwszy start do podniebnych rywalizacji zaplanowano w niedzielę (30 kwietnia) na godzinę 6 rano. Zawody potrwają do wtorku (2 maja).

- W tej chwili zgłoszonych jest 45 załóg - mówi Zygmunt Jerzyk, dyrektor zarządzający MGZB - 42 załogi startują w konkurencjach, 3 załogi jako tzw. fiesty. Wśród załóg 20 jest z Polski, 11 z Litwy, 8 z Węgier, 3 z Rosji oraz po jednej z Łotwy, Ukrainy i ze Słowacji - dodaje Jerzyk.

Polska Kadra Balonowa w Krośnie
W piątek (28.04) obserwatorzy będą mogli zauważyć balony na krośnieńskim niebie. Do Krosna przyjeżdża balonowa kadra Polski. - W Krośnie odbędzie się też trening Kadry Narodowej Baloniarzy w składzie: Zbigniew Jagodzik, Mateusz Rękas, Arkadiusz Iwański, Krzysztof Borkowski, Adam Jaskólski, Roman Bauta, Denis Dawidziuk, Tomasz Filus, Daria Dudkiewicz-Goławska, Ewelina Leszczuk. Trenerem jest Witold Filus - wylicza Zygmunt Jerzyk.

- Kadra narodowa dzieli się na kadrę podstawową, kobiet i juniorów. Praktycznie wszyscy członkowie kadry będą obecni na treningu, jak i na zawodach w Krośnie - zapowiada trener kadry, dr inż. Witold Filus, pełniący również funkcję dyrektora sportowego XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie.

- Zgrupowanie przed zawodami w Krośnie ma na celu kompleksowe przygotowanie kadrowiczów do udziału w zbliżających się zawodach, w szczególności do Mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku. W czasie takiego zgrupowania odbędzie się przygotowanie kadrowiczów z kilku istotnych w lataniu aspektów, takich jak psychologia, taktyka lotu, meteorologia, jak również łączność radiowa połączona z optymalizacją ściągania bieżącej informacji związanej z warunkami atmosferycznymi. Aby dzisiaj wygrywać zawody, zawodnik musi być wszechstronnie przygotowany do zawodów. Sama dobra umiejętność precyzyjnego latania nie wystarcza do osiągania najlepszych wyników sportowych - dodaje trener Witold Filus.

- Krosno i jego okolice to bardzo ciekawy i jednocześnie wymagający rejon do latania sportowego na balonach. Stąd też, jak zwykle wielu zawodników należących do czołówki światowej uczestniczy od wielu lat w tych zawodach, bo latanie w Krośnie to pewność zdobycia kolejnych interesujących doświadczeń sportowych i utrzymania wysokiego poziomu sportowego zawodów - podkreśla Filus.

W zależności od warunków pogodowych kadra przed zawodami wykona w sumie trzy loty: rano i wieczorem 28 kwietnia oraz rano 29 kwietnia. Wyniki i obserwacje z tych lotów pozwolą wyciągnąć wnioski na temat poziomu przygotowania kadry do całego sezonu w roku 2017. Zebrany materiał posłuży do opracowania lub zmiany metodyki przygotowania następnych treningów.

red./pd

  • autor: red./pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?