KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Punkty karne sprawdzisz w Internecie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Uwaga na oszustów! Policja przypomina, że e-usługa "Sprawdź swoje punkty karne" jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.

REKLAMA


- W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się e-usługa, oszuści chcąc w sposób nielegalny pozyskać nasze dane i pieniądze, podszywają się pod oficjalny serwis do sprawdzenia punktów karnych w Internecie - ostrzega podkarpacka Policja.

Do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną jest potrzebny tylko Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną internetową, przez którą kierowcy mogą sprawdzić punkty jest obywatel.gov.pl. Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych i jest darmowa.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: obywatel.gov.pl

Policja i Ministerstwo Cyfryzacji ostrzegają, że wszelkie inne strony, które "oferują" rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ jest to prawdopodobnie próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?