Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Platforma przeprasza. Chce odzyskać władzę

Platforma przeprasza. Chce odzyskać władzę Fot. archiwum Joanna Frydrych

6 maja opozycja manifestowała w Warszawie. Marsz poprzedziły spotkania w całym kraju. W Krośnie parlamentarzyści PO rozmawiali z mieszkańcami 26 kwietnia. Frekwencja była niska, na sali zebrali się głównie członkowie, samorządowcy i sympatycy PO, a także przedstawiciele KOD.

REKLAMA
Według zapowiedzi miała być dyskusja o programie, jednak prawie całe spotkanie poświęcone było tematowi "jak odebrać władzę PiS". Nie zabrakło uwag o błędach PO ze strony zebranych na sali. Parlamentarzyści zapewniali, że Platforma uczy się na błędach i wyciąga wnioski, a za wszystkie swoje błędy przeprasza.

Propozycji programowych nie padło wiele. Poseł Mariusz Witczak zapowiedział, że jeżeli PO odzyska władzę, to nie zlikwiduje programu 500+. Zapewniał, że PO nikomu nie będzie odbierać tych pieniędzy, a przeciwnie, planuje rozwinięcie programu tak, by obejmował też każde pierwsze dziecko. Warunkiem wprowadzenia takiego rozwiązania będzie wcześniejsze zapewnienie środków na ten cel.

Podczas dyskusji podkreślano, że w sprawie reformy edukacji i likwidacji gimnazjów PO pomogła zebrać blisko milion podpisów pod wnioskiem o referendum. Zdaniem posłów Platformy, w tak ważnej sprawie rząd powinien zapytać obywateli o zdanie. Tymczasem obecni na spotkaniu w Krośnie parlamentarzyści PO, Maria Janyska i Mariusz Witczak, w ubiegłej kadencji sami zagłosowali przeciwko przeprowadzeniu referendum, gdy pod wnioskiem podpisało się niemal 1,4 miliona obywateli.

pd

8 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj