Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Huty Szkła: podobne nazwy, odmienna sytuacja

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Krosno Glass uspokaja pracowników i klientów. Spółka, która od ubiegłego roku nabyła istniejącą od 1923 r. hutę szkła w Krośnie przesłała specjalne oświadczenie do mediów, by nie mylić jej z zakładem działającym na bazie dawnej huty Deco Glass.

Pod koniec kwietnia gwałtownie pogorszyła się sytuacja około 200 pracowników zakładu działającego na bazie poprzedniej huty Deco Glass w Krośnie.

Określenie "huta szkła w Krośnie" powszechnie kojarzone jest z zupełnie inną firmą, z hutą istniejącą od 1923 roku, którą nabyła Krosno Glass sp. z o. o. 28 sierpnia 2016 r. jako zorganizowaną część przedsiębiorstwa Krośnieńskich Hut Szkła "KROSNO" S. A.

Krosno Glass sp. z o. o. mająca siedzibę i zakład produkcyjny w Krośnie, ul. Tysiąclecia 13 to lider na rynku szkła gospodarczego w Polsce z silną pozycją na rynkach eksportowych. Eksport stanowi ponad 70 procent rocznej sprzedaży spółki, która jest kierowana w sumie do 60 krajów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 2 tys. pracowników.

"W związku z pojawiającymi się, nieprecyzyjnymi i nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi upadłości huty w Krośnie chcemy uspokoić naszych Pracowników oraz Klientów. Informacje te NIE DOTYCZĄ istniejącej od 1923 roku huty szkła w Krośnie, której obecnym właścicielem jest Krosno Glass sp. z o. o." - napisał w oświadczeniu do mediów Zarząd Krosno Glass sp. z o. o.

Zarząd zapewnia, że od czasu nabycia przedsiębiorstwa nie zaistniało żadne zdarzenie mogące świadczyć o złej kondycji spółki.

"Krosno Glass należycie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec Pracowników i Kontrahentów - może być stawiana jako przykład profesjonalnie zarządzanego przedsiębiorstwa" - informuje zarząd.

Dodaje przy tym, że spółka konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów, m. in. poprzez planowane liczne inwestycje, które wzmocnią pozycję marki KROSNO na rynku szkła gospodarczego w Polsce i na świecie.

pd

2 komentarzy

  • hutnik

    To jaki to profesjonalizm zarządzania skoro pracownicy zatrudniani są przez firmę Adeco na miesięczne śmieciowe umowy, które są przedłużane właśnie co miesiąc? Dlaczego w planach jest sprzedaż Trójki, gdyż według nowego właściciela nie opłaca się mu utrzymywać tego oddziału? Za czasów syndyka to pracownicy mieli naprawdę godne warunki pracy a nie to co teraz...

    Zgłoś nadużycie hutnik piątek, 12, maj 2017 11:01 Link do komentarza
  • khs

    Czy "profesjonalnie zarządzane przedsiębiorstwo" zatrudnia swoich pracowników poprzez agencję pracy?

    Zgłoś nadużycie khs czwartek, 11, maj 2017 22:18 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj