KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dwa rowery dla dzieci w ramach akcji "Rower Pomaga" [ZDJĘCIA]

Dwa rowery dla dzieci w ramach akcji "Rower Pomaga" [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

Dwa rowery dla dzieci przekazano podczas happeningu "Rower Pomaga" na krośnieńskim Rynku. Jeden trafił do Oratorium, a drugi do Domu Dziecka. Wszyscy rowerzyści mogą pomóc w przekazaniu kolejnych rowerów, wystarczy przejeżdżać kilometry i zgłosić je na stronie internetowej akcji!

REKLAMA


Na czym polega akcja? W skrócie: jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl (wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna), a dzieci z naszego miasta otrzymają wymarzone rowery. Dokładnie za każde 30 000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów.

- Każdy kilometr przejechany na rowerze wpisujmy na stronie internetowej - zachęca Iwona Walaszczyk, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. Dodaje, że na tej samej stronie można specjalnym kalkulatorem przeliczyć, jaka byłaby emisja CO2, gdyby te same kilometry pokonać samochodem.

Dodatkowo rowery mogą przekazywać sponsorzy. 17 maja na Rynku w Krośnie przekazano dwa rowery. Jeden trafił do Oratorium Twój Dom, a drugi do Domu Dziecka w Krośnie. Rowery zostały ufundowane przez MARKUS-SPORT Sklep rowerowy ROMET przy ul. Podkarpackiej 2 oraz przez urząd miasta.

Uczestnicy happeningu ułożyli na Rynku serce z kilkudziesięciu kół rowerowych "z odzysku". Zaprezentowano też prace plastyczne promujące akcję wykonane w Oratorium. Będzie można je zobaczyć na wystawie w RCKP.

Nowe drogi rowerowe na dobrej drodze
Zachęcanie do korzystania z rowerów, czy rowerowe prezenty dla dzieci, to nie wszystko.

- Preferujemy zdrowy styl życia, jazdę na rowerze, przygotowywany jest projekt rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie Krosna. To wszystko tworzy ze sobą fajną całość - mówi Iwona Walaszczyk.

O projekcie nowych "ścieżek" informowaliśmy tutaj: Jak żyje się cyklistom w Krośnie? Powstaną nowe ścieżki rowerowe.

Obecny na Rynku zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran, zapewnia, że  wszystko jest na dobrej drodze. - Trwają uzgodnienia, najwięcej trudności przysparza teren za stadionem - mówi Bronisław Baran, zaznaczając, że projekt powinien być gotowy do złożenia wniosku o dofinansowanie w czerwcu.

Co z tym znakiem?
Niestety na Rynku obowiązuje "zakaz ruchu wszelkich pojazdów", co formalnie dotyczy też rowerzystów. To niezbyt szczęśliwe w kontekście imprezy promującej przesiadanie się na rower.

 

Obecna na miejscu naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Iwona Walaszczyk zapewnia, że wnioskuje o zmianę oznakowania. Za oznakowanie odpowiada Wydział Drogownictwa. Uczestników happeningu nie niepokoiły żadne służby porządkowe. Być może już tego lata będzie można przejechać rowerem przez Rynek całkowicie legalnie?

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?