KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie obchodzimy 20. rocznicę obecności św. Jana Pawła II [PROGRAM]

Już za kilka dni  będziemy obchodzić 20. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Krośnie. Dzień ten na trwałe zapisał się w pamięci mieszkańców Krosna i regionu, którzy mieli zaszczyt gościć Ojca Świętego. Zobaczcie program uroczystości.

REKLAMA


Uroczystości jubileuszowe odbędą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 30) od 9 do 11 czerwca 2017 roku.

Jak zapowiadają organizatorzy obchodów, oprócz charakteru modlitewnego wydarzenie będzie miało także wymiar kulturalny, integracyjny i edukacyjny.

PROGRAM:
(spotkania plenerowe zaplanowano na placu przy Sanktuarium św. Jana Pawła II i Krzyżu Papieskim w Krośnie)

- 7-8 czerwca o godz. 17.30: konferencje w Sanktuarium św. Jana Pawła II będzie głosił i modlił się Marcin Zieliński z zespołem.

- 9 czerwca o godz. 10.00: "Godzina Świadectwa" - spotkanie ze świadkami tamtych historycznych wydarzeń i okolicznościowe sympozjum dotyczące osoby św. Jana Pawła II.

- 9 czerwca o godz. 19.00: koncert Joszko Brody z dziećmi. Wydarzenie pod Krzyżem Papieskim organizuje prezydent Krosna.

- 10 czerwca o godz. 16.00: Msza Święta pod przewodnictwem abp Józefa Michalika. Kazanie wygłosi abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Towarzyszył będzie abp Adam Szal, metropolita przemyski, bp Kazimierz Ryczan i bp Stanisław Jamrozek. Eucharystia będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

10 czerwca (sobota), godz. 17.30 - sympozjum:
- abp Mieczysław Mokrzycki - świadectwo świętości - "Dzień Papieski w Watykanie i podczas pielgrzymek",
- bp Kazimierz Ryczan - przesłanie Jana Pawła II - świętość, pozdrowienie chrześcijańskie,
- abp Józef Michalik - "Odczucia po pielgrzymce papieża. Jak Jan Paweł II zapamiętał i wspominał Krosno" (wspomnienia spotkań i korespondencji z ks. arcybiskupem Józefem Michalikiem).

11 czerwca o godz. 19.00 w sanktuarium zaplanowano koncert papieski w wykonaniu zespołu "Razem za Jezusem". Wstęp wolny.

Przez wszystkie dni będzie można obejrzeć wystawę dokumentującą wszystkie wizyty Jana Pawła II na Podkarpaciu.

- Serdecznie zapraszamy każdego z Was do wzięcia udziału w uroczystościach jubileuszowych. Mamy nadzieję, że nasze wspólne świętowanie będzie służyć nie tylko kształtowaniu postawy wdzięczności za dar obecności św. Jana Pawła II w naszym mieście, ale wzmocni także pozytywne oddziaływanie tego Wielkiego Polaka, jako wzorca osobowego naszego pokolenia - mówi ks. Jan Bielec, proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie.

Patronat nad wydarzeniem objęli metropolita przemyski oraz prezydent Krosna.

Uroczystości w Dukli
Urząd gminy Dukla zaprasza na obchody 20. rocznicy papieskiej pielgrzymki Jana Pawła II do Dukli i kanonizacji św. Jana z Dukli. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca o godzinie 10:30 w Sanktuarium św. Jana z Dukli (Dukla, ul. Bernardyńska 2). Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczyć ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski. Słowo Boże wygłosi o. bp Damian Muskus z Krakowa.

Do udziału w obchodach jubileuszowych zostali zaproszeni przedstawiciele naszej ojczyzny na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą wraz z małżonką.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?